Стигло писмо у "Елиту 9": Њих осморо напушта Белу кућу - међу њима су Станија и Маја!
Велики шеф послао је ново писмо у Белу кућу, а овонедељна вођа Анели Ахмић добила је задатак који је изазвао велику пажњу међу такмичарима. Након њеног избора, чак осморо учесника морало је одмах да напусти Белу кућу, а на списку су се нашла и нека од најзвучнијих имена ове сезоне.
Велики шеф обратио се учесницима "Елите" новим писмом, а овонедељна вођа Анели Ахмић добила је важан задатак који је морала одмах да изврши пред свим такмичарима.
Наиме, од ње је затражено да одабере осам учесника који ће наредних дана боравити у кући "Одабраних". Овога пута критеријум није био нимало једноставан, будући да је морала да издвоји особе које сматра најлицемернијима у Белој кући.
Након што су се сви окупили за црним столом, Анели је прочитала писмо Великог шефа.
- Драга "Елито", сада ће вођа одлучити ко ће бити "Одабрани" ове недеље. По свом сопственом нахођењу, Анели ће изабрати осам учесника који су по њој најлицемернији. Гледаоци знају ваша мишљења и опомињемо вођу да се не игра при овом избору. Одабрани које вођа изабере се одмах након читања овог писма могу преселити у кућу "Одабраних" и тамо ће живети до избора следећих. Поздрав, Велики шеф - гласило је писмо.
После краћег размишљања, Анели је саопштила своју одлуку и редом навела имена учесника које шаље у кућу "Одабраних".
- Број један Станија, Маја број 2 и то је синоћ показала итекако, Мина број 3, Анђело број 4, Дача број 5, Софија број 6, Милена 7 и Јањуш број 8 - рекла је Анели.
Њена одлука изазвала је велику пажњу међу укућанима, посебно због тога што је за Одабране бирала особе које сматра најлицемернијим учесницима, па остаје да се види како ће прозвани такмичари реаговати на њене тврдње у наставку ријалитија.