Хтели да избегну плаћање пртљага на аеродрому, и успело им је - овако су успели да унесу 30 килограма ствари у авион
Иако су се момци снашли, препоручује се да поштујете правила ваздушног саобраћаја - ту су с разлогом.
Многи од нас су се сусрели са ограничењима на аеродрому када је реч о количини пртљага, посебно на летовима нискобуџетних авио-компанија. Због тога су двојица пријатеља, јутјубера, дошла на идеју да направе огроман капут са џеповима како би на лет могли да унесу 30 килограма пртљага.
Џошуа Питерс (30) и Арч Манерс (31) су себи задали циљ да обуку све што им је потребно за путовање како би избегли плаћање 300 фунти (око 350 евра) додатних трошкова. Свој "изум" су одлучили да тестирају у јуну на лету "Ryanaira" из лондонског аеродрома Лутон за Португал.
Питерс је носио капут који је скројен са огромним џеповима како би их могао напунити свим стварима које би иначе ставио у кофер, укључујући и преносиви кауч. У међувремену, његов пријатељ Манерс обукао је носиви шатор како би имали 'smeštaj' када слете.
У Питерсов капут је успело да стане низ потрепштина за одмор попут кесица чаја, кратких панталона и доњег веша, лопте за плажу, четкице за зубе, шампона и регенератора. Упркос многобројним "смешним погледима", Јутјубери су неким чудом прошли кроз обезбеђење пре него што су се укрцали у авион и срећно слетели у Португал.
Капут је ипак био прегломазан за седиште у авиону па је Питерс морао да га стави у преграду изнад главе. Он тврди да су он и Манерс уштедели 59,99 фунти на трошковима пртљага у оба смера, као и накнаду од 120 фунти за прекорачење уобичајеног ограничења тежине пртљага.
Пријатељи су видео снимак свог подухвата објавили на заједничком Јутјуб каналу, а видео је прикупио 17.000 прегледа у 24 сата.
Питерс је видео поделио и на свом X налогу где је прегледан више од 23.000 пута.
"То је питање које су сви увек постављали: 'Могу ли носити свој пртљаг као одећу?' или 'Могу ли једноставно напунити џепове својим пртљагом уместо да платим кофер?'. Видимо летове који се рекламирају као стварно јефтини, али на крају потрошимо много више новца", рекао је Питерс.
Зато су двојица пријатеља желела да истраже може ли се заиста узети нискобуџетни лет за цену која је рекламирана.
"Имали смо много смешних погледа на аеродрому. Били смо мало нервозни. Када смо пролазили кроз обезбеђење, помислили смо 'ово можда неће успети'. Међутим, била је то једна од оних ствари за које смо знали да би требала да функционише јер технички нисмо кршили ниједно правило, али смо се дефинитивно осећали као да радимо нешто погрешно", објаснио је Питерс.
Капут је био израђен од материјала сличног тексасу те је био веома тежак јер су џепови морали бити веома јаки да у њих стане све, а многи су људи заправо питали где могу купити капут јер су га и сами хтели испробати.
"Када смо слетели и изашли из авиона, осетили смо олакшање што смо на одмору. Било је лето и могли смо уживати у лепоти Португала," закључио је Питерс.