Serija pljački u džamijama u Sandžaku: Lopovi odneli kutije sa dobrovoljnim prilozima
Serija pljački odigrala se na teritoriji Sandžaka, kada su za sada nepoznati počinioci upali u nekoliko džamija.
30.04.2026.
21:58
Komentari (5)
U ranim jutarnjim časovima danas je obijena džamija El Džinan u blizini zgrade "Kvele" u Novom Pazaru.
Tokom noći obijene su još dve džamije na teritorijama opština Tutin i Sjenica.
- Incidenti su najverovatnije povezani i dogodili su se u istom vremenskom periodu. Iz sve tri džamije odneta je određena svota novca koja je prikupljena od dobrovoljnih priloga vernika. Tačan iznos za sada nije saopšten - kaže za RINU izvor upoznat sa slučajem.
Policija je obavila uviđaj na svim lokacijama i pokrenula intenzivnu potragu za nepoznatim počiniocima. Istraga je u toku.
Srbija Danas/Agencije