PREGAŽENI ITALIJANI: Moćan let Orlova do polufinala Evrobasketa! (FOTO)

13.09.2017. 22:03
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: MN Press

Reprezentacija Srbije boriće se za prolaz u finale protiv Rusa.

Srbija u polufinalu Evrobasketa! Epilog očekivan, ali i izvojevan u najtežem, četvrtfinalnom meču, protiv nezgodnih Italijana. Orlovi su savladali i znalački pregazili Azure  sa 83:67(18:17, 26:16, 15:15, 24:19). Izabranici Aleksandra Đorđevića su na moćan način prokrčili sebi put u najbolji kvartet, gde ih kao sledeća prepreka očekuje selekcija Rusije.

Demonstrirali su izabranici Aleksandra Đorđevića dobru košarku, našu prepoznatljivu igru, sa čvrstom i organizovanom odbranom i pametnim napadom, koristeći visinu i umeće centara, preciznost i prodornost spoljnih igrača. Pokazali da pripadaju kremu evropske košarke, ostavivši Italijane i brojne druge rivale u sivilu proseka. Dakle, naši momci će da se bore sa Zbornajom za medalju i prodor u sami vrh!

POSLE VELIKOG PREOKRETA: Igrali su Rusi i Grci, poznat POTENCIJALNI rival Srbije u polufinalu (FOTO)

CIMER NIJE ŽELEO DA KRIJE: Dragić OTKRIO malu tajnu velikog ZVEZDAŠA Luke Dončića (FOTO)

IV ČETVRTINA

40. minut - Poslednji trenuci su bili otaljavanje posle, rival je bio potpuno demoralisan - 82:65 (28.sekundi pre kraja).

35. minut - U poslednjem periodu susreta Bogdanović je dobio šuterski obračun sa Datomeom i Belinelijem i naš tim je održavao dvocifrenu prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i plus 13 - 74:61. Bogdan je posle promašenog šuta ponovo došao do lopte i poentirao iz prodora pod faulom - 77:61. A potom Lučić zakucao Azure za rekordno preimućstvo 79:61!

III ČETVRTINA

28. minut - Italijani nastavljaju solidnu seriju, a tim Srbije je malo posustao u odbrani - 55:46.

27. minut - Orlovi su se malo opustili, što Italijani koriste za neometan šut sa distance i lagane poene - 54:44.

25. minut - Početkom trećeg kvartala nastavila se dominacija naše reprezentacije, blistao je Kuzmić, održavali su Orlovi plus 11, da bi Azuri smanjili na 46:37, ali su potom spomenuti igrač i kapiten Mačvan doneli našoj ekipi plus 15 (52:37).

II ČETVRTINA

20. minut - Orlovi su vezali nekoliko vrlo dobrih odbrana i to materijalizovali preciznim napadima, u kojima su došli do izražaja prednost našeg tima u visini i bolji šut sa distance i ponovo je Srbija došla do dvocifrene prednosti 44:33. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

17. minut - Najpre sjajna odbrana našeg tima, pri čemu je vreme za napad Azura isteklo, a na drugoj strani lepa, strpljiva akcija u kojoj Lučić ostaje sam i postiže trojku (35:27), a potom je i Mačvan precizan sa iste udaljenosti - 38:27 za prvo dvocifreno vođstvo! Međutim Brns vraća trojku - 38:30.

15. minut - Marjanović postiže lep poen šutem ispod table, a potom Jović krade loptu i driblingom preko celog terena stiže do koša - 32:25 za Srbiju!

12. minut - Razigrali su se naši momci, poveli poenima Mačvana 24:20, zatim je Kuzmić sjajno blokirao Kuzina, ali posle neefikasnog napada Srbije, Brns smanjuje na 24:22.

I ČETVRTINA

10. minut - Naš tim koristi Marjanovićevu visinu, a u poslednje dve sekunde Milosavljević biva fauliran i realizuje oba slobodna bacanja za novo vođstvo Srbije 18:17, a tim rezultatom je završen prvi period.

9. minut - Posle Belinelijeve trojke - 12:16.

7. minut - Lepa akcija našeg tima za prvo vođstvo 8:7, Bogdanović je dodao Marjanoviću, koji je sjajno uposlio Micića pod košem, međutim posle dva poena Datomea i jednog penala bilo je 8:10, a zatim je Lučić izjednačio na 10:10 sa linije slobodnih bacanja.

6. minut - Uzvratio je Meli sa novim poenima - 2:7, ali poentirao je ponovo Bogdanović za 4:7.

5. minut - U igru je ušao Marjanović umesto Kuzmića i Mačvan umesto Birčevića, a prve poene za naš tim postiže Bogdanović 2:5.

2. minut - Prve poene na meču postigao je Meli 0:2, zatim Datome postiže trojku - 0:5, posle dva neefikasna napada našeg tima.

SRBIJA – ITALIJA 83:67(18:17, 26:16, 15:15, 24:19)

DVORANA: Sinan Erden. GLEDALACA: 3.046. SUDIJE: Bulto (Španija), Jasevičijus (Litvanija), Kato (Japan).

SRBIJA: Mačvan 13, Bogdanović 22, Lučić 11, Milosavljević 10, Birčević, Štimac, Lazić, Micić 2, Gudurić, Jović 6, Kuzmić 9, Marjanović 10.

ITALIJA: Heket 5, Belineli 18, Aradori 4, Filoi 3, Biliha 4, Meli 7, Kuzin 2, Ćinćarini, Abas, Baldi Ris, Burns 9, Datome 15.