Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na godišnjoj konferenciji da će država u narednom periodu uložiti gotovo pet milijardi evra u zdravstveni sistem, naglašavajući da su izgradnja novih bolnica, povratak zdravstvenih radnika iz inostranstva i smanjenje lista čekanja među ključnim prioritetima u 2026. godini.
"Stigli smo do kapije i to je bio kraj, nije moglo da se diše" Teška noć za meštane Guče, jedno dete završilo u bolnicu: Jako je puklo, a onda se pojavio oblak gasa