"Rekli su da će pobiti sve aktiviste" Oglasio se Mesni odbor Srpske napredne stranke Novi Grad nakon stravičnog napada od strane blokadera
Mesni odbor Srpske napredne stranke Novi Grad najoštrije osuđuje brutalne napade na aktiviste koji su se danas dogodili na dva štanda u Krajiškoj ulici i na Altini.
Povodom nemilog događaja oglasili su se za javnost, a saopštenje prenosimo u celosti:
Mesni odbor Srpske napredne stranke Novi Grad najoštrije osuđuje današnji brutalni fizički napad na naše aktiviste, koji su tokom mirnog razgovora sa građanima postali žrtve nečuvenog nasilja i zastrašivanja.
Tom prilikom, dvojica muškaraca su fizički nasrnula na naše aktiviste, a jedna aktivistkinja je mučki pogođena predmetom direktno u glavu. Pored fizičkog povređivanja, napadači su uputili najmonstruoznije pretnje, navodeći da će „baciti bombu“ i „pobiti sve aktiviste“, čime su direktno ugrozili živote ljudi na štandu.
Ovakav kukavički čin i otvoreni poziv na linč predstavljaju nedopustivu agresiju na koju državni organi moraju hitno odgovoriti. Nasilje, pretnje smrću i zastrašivanje nikada neće pobediti pristojni Novi Grad, a od nadležnih institucija zahtevamo da počinioce ovog teškog krivičnog dela, na osnovu svih dokaza, najstrože sankcionišu.