"STRAŠNO JE VAŽNO KAKO ĆETE BIRATI NA IZBORIMA" Vučić na veličanstvenom skupu SNS: Da ih pobedimo ubedljivije nego ikad! Srbija je danas zemlja odgovornih ljudi (FOTO/VIDEO)
Na skupu Srpske napredne stranke koji se održava danas od 16 časova u "Beogradskoj areni" biće predstavljeni kandidati na lokalnim izborima koji se 29. marta održavaju u 10 opština, a prisutnima će se obratiti i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Obraćanje Vučića
Predsednik Aleksandar Vučić stigao je u prepunu "Beogradsku arenu", a njegov dolazak propratio je gromoglasan aplauz i ovacije "Aco, Srbine".
- Dobro veče, Arena. Dobro veče građani Srbije, dragi prijatelji - rekao je predsednik na početku, dok su okupljeni građani sve vreme uzvikivali "Aco, Srbine" i "Pobeda".
- Hvala vam na veličanstvenom dočeku i na nečemu što nisam doživeo do sada u svojoj karijeri - rekao je Vučić zbog ovacija koje su trajale gotovo deset minuta.
- Predstaviću šta nam je to plan i ideja. Pre svega uz ogromnu zahvalnost vama i onima koji nisu mogli da uđu u Arenu hoću da pozdravimo ogromnim aplauzom Ivicu Dačića, koji večeras nije fizički sa nama i sve naše druge koalicione partnere s kojima zajednički bijemo ovu bitku.
- Ispred sebe vidim jedan transparent, mi koji smo mnogo puta dolazili u Arenu znamo da je to nivo 400. Neko je na njemu napisao 15.03.2025. Piše "samo smo stajali, gledali vas i pobedili".
- Vi koji ste taj transparent istakli stali ste u srcu Beograda i rekli "mi smo na braniku otadžbine, nikog ne vređamo ali smo tu i ne damo našu Srbiju. Sačuvali ste i odbranili našu Srbiju.
- Treba da vidimo šta treba da uradimo za naše ljude. Otići ću da svega nekoliko minuta razgovaram sa kandidatima i onima koji su predstavnici ovih opština, a zatim ću vam ja predstaviti naš plan za budućnost - rekao je Vučić i dodao da nikad u životu ovakvu atmosferu nije video i doživeo.
- Moja prva poruka za sve vas koji dolazite iz tih opština je - ne možete da se ponašate kao do sada, jer ljudi hoće da ih čujete, saslušajte njihove probleme. Ako sam ja, koji sam ponosan na to kakav smo KC u Beogradu uradili, stao da sagledam probleme u borskom zdravstvenom centru, ili u Kuli, onda i vi to morate da radite svakog dana. Zato smo počeli da menjamo sebe, ljude, one koji nas predstavljaju u opštinama, menjaćemo i vas ukoliko ne budete hteli da saslušate ljude i njihove muke.
- Možemo da izgradimo hiljade kilometara puteva, hale, ali ljudi nas neće poštovati ukoliko njih ne čujemo i šta su njihove potrebe. Zato vas molim da obiđete njih u narednih 7 dana, da vide vašu marljivost i posvećenost i da želite i sebe da menjate. Neće ljudi izabrati promene na lošije, već one koji svako njihovo selo mogu da dovedu na viši nivo života. Moja poruka za vas je - Borite se za ljude! - poručio je Vučić.
- Jedan veliki pozdrav za našeg Andriju. Izboriće se on. Dečak junak! - rekao je Vučić.
- Oni koji žele vlast u našoj zemlji ne mogu da podnesu bolesnu decu, već su im i oni meta napada. Zbog svega što su prethodnih dana radili i danas, nazivali nas "stokom i đubradima". Ja na sve to kažem hvala njima i hvala vama što ste u stanju to sve da izdržite, da budete pristojni i da im na to nikada ne odgovorite. Ali da znamo kako da sačuvamo Srbiju od takvih koji bi je očas posla srušili. Hvala vam na tome što ste bolji, pametniji pristojniji, čuvate našu Srbiju jer lepa reč i gvozdena vrata otvara.
- Pre godinu dana kad sam rekao da smo pobedili te napade, gotovo mi niko nije verovao. Ja sam znao da se nešto prelomilo u ljudima u onom trenutku kad su shvatili da nam je država napadnuta i da samo preostaje streljanje. Jedino što im je bio program bilo je "plivaćete, gonićemo vašu decu, tući ćemo vas". Mi to njima nikad nećemo da nudimo, nudićemo nove i obnovljene škole i vrtiće, vozove i aerodrome, da zajedno sa nama rade na napretku i boljitku Srbije.
- Svet se promenio drastično i dramatično. Od 2020. kad prestaje era globalizma, svakoga dana svet se menja i mnogi od nas to ne želimo da vidimo. I verujemo da ćemo sutra da se vratimo u neki period pre 10, 20, 30 ili 50 godina, neće se to dogoditi.
- Mi smo vojno neutralna zemlja i ostaćemo. To nije lako. Što se nas tiče, naš je izbor da budemo slobodna, suverena zemlja, da ne budemo deo nijednog vojnog pakta, da sami čuvamo svoje nebo i svoju zemlju. I kao takvi moramo da budemo dovoljno snažni da odvratimo svakoga od potencijalne agresije na našu zemlju. Malo ko mi je verovao kad sam pričao šta treba da radimo za to. Danas je Srbija snažnija u vojnom pogledu nego ikada u svojoj istoriji.
- Mi nikog nećemo da napadamo, svakoj majci u ovoj zemlji hoću da obećam mir i stabilnost. Nemamo dece za bacanje, hoću decu da planiraju svoju budućnost u ovoj zemlji, da rade ovde, da se ponose svojom zemljom, ali za to moramo da budemo jaki i bićemo još jači.
- Na njihove pretnje, kada formiraju saveze mi ćemo uvek staloženo da odgovaramo i da kažemo "mi vas poštujemo, nemamo ništa protiv vas, nećemo da vas napadamo", ali jedino što možemo da kažemo "Srbija je tvrd orah, a tvrd orah je voćka čudnovata, ne slomi ga, ali zube polomi".
- Mi ćemo da radimo svakoga dana naporno na podršci našem narodu na KiM. To je naš narod, naša zemlja i po Međunarodnom pravu, i povelji UN i Ustavu Srbije i niko ne može da nam ga otme i možete da govorite i radite šta vam je volja vi svetski vođe, ali uvek morate da znate da nikada nikoga u Srbiji nećete naći ko može da se odrekne svoje kolevke. Hvala našem narodu svuda gde živi na KiM, čuvali su nam otadžbinu uvek kad je bilo najteže i znam da će to uvek da rade.
- Čuvaćemo mir, stabilnost i bratske odnose sa Bošnjacima koji ovde žive, kao i svugde na Balkanu. To je naš zadatak i naša obaveza.
- Naša politika mira, bezbednosti i stabilnosti je politika zemlje koja se nalazi na evropskom putu. Pre četiri godine smo pokazali da smo samostalna zemlja i nismo hteli da se odreknemo prijateljstva. Znamo mi šta su sankcije. Jedini smo koji nisu uvodili sankcije Rusiji i koji ne odustaju od prijateljstva sa svojim tradicionalnim prijateljima na istoku. Gradimo odnose sa Kinom, kao i sa Amerikom. Ono što je interes Srbije, to je naša politika.
- Ima neke stvari koje sam primetio, a koje možemo da ispravimo i oko kojih nisam skeptik, već optimističan. Gde god sam pošao, ljudi mi kažu "napreduje Srbija, vidimo rezultate, ali ne možemo da podnesemo da imamo ljude koji su mnogo bogatiji a da imamo dosta onih koji teško žive". E to ćemo u narednom periodu da promenimo. Tu nepravdu moramo da ispravimo, i ti ljudi koji imaju najniže penzije obezbedićemo im da imaju više penzije. I ti ljudi imaju pravo na dostojanstven život.
- Za samo 4 godine prosečna plata u Srbiji biće 1.700 evra. To je naš plan i program, to je ono što obećavamo građanima i ono što nudimo, ono što je za nas od presudnog značaja.
- Mi moramo da se izborimo pod ovim sloganom "Srbija, naša porodica", za punu trpezu u svim našim domovima i da to ravnomernije i pravednije raspodelimo, da nam ne budu bogati samo Beograd, Novi Sad, samo veliki gradovi, da svuda ljudi imaju punu trpezu, da ljudi vide da smo stvorili pravičnije društvo. Ako se ovome posvetimo i priznamo svoje greške, sasvim sam siguran da mnogo toga možemo da menjamo i promenimo.
- Uveren sam da ako možemo da promenimo zdravstvo, da uvozimo sve moguće nove mašine ali u bolnice i domove zdravlja u svakom selu, ako ne može, onda da imamo ambulantna kola da idu u svako to selo, to smo zaboravili, nije sve u zgradama, moramo da pokažemo dušu, srce i brigu, to u narednom periodu mora da bude najvažnije.
- Obrazovanje... uništili su nam čitavu generaciju. Srbija je išla prebrzo napred, mnogima to nije odgovaralo. Zato ćemo morati tome da se posvetimo više. Da u nove generacije i njihovo školovanje uložimo koliko nismo u prethodnih 60 godina, da nadoknadimo ovo strašno zlo koje su nam priredili pre godinu dana neki neodgovorni ljudi koji nisu razumeli šta znače deca i šta znači Srbija.
- Kada govorimo o energetici, imamo bezbroj problema, sankcije Rusiji i Srbiji, čekamo kada će ta saga da se okonča i uz sve te probleme u Srbiji ograničenja na kupovinu benzina, dizela i naftnih derivata nema i neće biti problema, svega imamo dovoljno.
- Srbija se promenila. Danas je ona zemlja ozbiljnih i odgovornih ljudi koji znaju kako da gaze u budućnost. Kvalitet života nisu samo plate i penzije, to je da uđemo u korak sa svetom sa veštačkom inteligencijom, ali i kako da imamo čistiji vazduh i posebno kako da obezbedimo dovoljno hrane u budućnosti. U Srbiji neće biti problema ni sa hranom ni sa vodom i uložićemo dovoljno da brinemo o našim poljoprivrednicima.
- Ako ima nešto na šta sam ponosan, to je izgradnja puteva, i tek ćemo da gradimo. I sve to ne bismo mogli da nije vas, odgovornih i ozbiljnih ljudi.
- Nikoga uvredili niste, nijedan traktor niste uništili. Samo ste im rekli "volimo Srbiju, branićemo Srbiju". Moj najdublji naklon vama, dragi prijatelji.
- A pobeda tek sledi. Godinu dana su nam rušili Srbiju, pretili Srbiji, mi njima nećemo, samo ćemo da ih pobedimo i da ih pobedimo ubedljivo! Posebno hvala vama, drage žene, vi ste bile najhrabrije, i stub porodice i društva. Pozivam vas sve da 29. izađete na izbore, a onda da se dogovorimo kako Srbiju da vodimo do 2030. godine i da ih pobedimo pošteno! Ako pobede, čestitaćemo. Ako pobedimo, slavićemo čitavu noć. Da se borimo za našu Srbiju, našu jedinu otadžbinu. Sve najbolje želim vašim porodicama. Živela sloboda, da ih pobedimo ubedljivo, ubedljivije nego ikada - poručio je predsednik Vučić.
Kraj programa upriličio je veličanstveni vatromet.
Neverovatan snimak iz Arene
Prepuna Beogradska arena u glas uzvikuje "Vučić Aleksandar"
Obratio se Ivica Dačić
- Želim da se zahvalim svima koji su se brinuli za moje zdravlje. Nisam mogao da očekujem da ću tog dana završiti bez svesti ali dve osobe su uticale na to da ozbiljno shvatim tu situaciju, to je moj brat predsednik Aleksandar Vučić i moja supruga Sanja, koji su me naterali da odem u bolnicu.
- Podsećam vas da imamo jednu zemlju i jednu porodicu! Izađite na izbore i glasajte za našu zajedničku listu. Zajedno sam sa vama do konačne pobede - rekao je Dačić u uključenju uživo.
Govor Sonje, majke malog Gavrila
Prva se obraća Sonja Ilić, majka malog Gavrila, koji je postao simbol pobede Srbije.
- Dragi moji ljudi, kad stojim ovde ispred vas, osećam se kao u svojoj porodici. Znam da sam među dobrim ljudima, oni koji čuvaju svoju zemlju i vole i poštuju svoje žene, majke, sestre i koji brinu o svojoj deci.
- Moj Gavrilo će uskoro napuniti godinu dana. Danas ovde stojim, ne da bih se prisetila kako sam ga mogla izgubiti u nasilju prošle godine, ne stojim kako bih se prisećala kako su nam razarali zemlju, vređali nas najgore, palili nam stranku, to smo pobedili, već stojim zbog Gavrilove budućnosti. To zavisi od izbora koji danas napravimo. Ako danas budemo birali dobro, dobro će nam i biti. Ako danas budemo gradili, sutra će naša deca imati još snažniju zemlju. Srbija budućnosti u koju nas vodi naš predsednik Aleksandar Vučić.
Vučić stigao u Beogradsku arenu
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić stigao je na veliki skup Srpske napredne stranke, koji je počeo u 16 časova u "Beogradskoj areni", na kom se predstavljaju kandidati za lokalne izbore koji se 29. marta održavaju u 10 opština.
Program je otpočeo intoniranjem himne Srbije "Bože pravde".
Stigao Miloš Vučević
Miloš Vučević stigao je Beogradsku arenu.
Među okupljenima se nalazi i naš proslavljeni teniser Janko Tipsarević.
Vučić stiže u Arenu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić upravo je stigao u Arenu. Pozdravljen je od ogromnog broja ljudi.
Nove fotografije skupa u Areni, nastupila i Vesna Zmijanac
Pogledajte nove fotografije skupa u Beogradskoj areni.
Zvezda narodne muzike Vesna Zmijanac peva na velikom skupu u Arenu. Ona je na početku izvela kultnu pesmu "Nevera moja".
MUP: Na javnom okupljanju učestvuje oko 70.000 građana
Dana 21.03.2026. godine, u hali ‘’Beogradska arena’’ održava se prijavljeno javno okupljanje u organizaciji Srpske napredne stranke.
Na javnom okupljanju učestvuje oko 70000 građana, od čega je u hali ‘’Beogradska arena’’ prisutno oko 32000 građana, dok je u neposrednoj zoni hale prisutno oko 38000 građana.
Takodje na javnom okupljanju prisustvuje i oko 2000 motociklista – bajkera.
Ministarstvo posebno ističe da je navedeno javno okuplјanje bilo uredno prijavlјeno nadležnim organima od strane organizatora, što je omogućilo policiji da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti.
Javno okuplјanje protiče mirno, bez incidenata, što predstavlјa još jedan dokaz da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolјe rezultate.
U cilјu pripreme da javno okuplјanje prođe u najbolјem redu i bez narušavanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mera i na osnovu bezbednosne procene planirala je mere iz svoje nadležnosti.
Ministarstvo unutrašnjih poslova će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okuplјanja, štiteći pravo građana na mirno okuplјanje i obezbeđujući bezbednost svih učesnika i javni red i mir.
Natupili Nadežda Biljić i Ljuba Aličić
Pred prepunom Beogradskom arenom nastupila je i Nadežda Biljić.
Nakon nje, zapevao je i Ljuba Aličić.
Moćan transparent u Areni
U Beogradskoj Areni postavljen je spektakularni transparent.
- 15.03.2025. Samo smo stajali i gledali vas i pobedili - piše.
Zvanično: 60.000 ljudi došlo da podrži Vučića
Prema policijskoj proceni u Areni i oko Arene došlo više od 60.000 ljudi da podrži SNS i predsednika Aleksandra Vučića.
Brnabić: Vučić će saopštiti nešto važno
- Presrećna sam koliko ima ljudi, prepuna je "Arena", a još mnogo ljudi je ostalo napolju. Predsrećna sam zbog predsednika Vučića jer je on ovo sve zaslužio - poručila je Ana Brnabić.
Na pitanje kakav rezultat očekuje na lokalnim izborima zakazanim za 29. mart ona je rekla da ne bi da prejudicira.
- S ovog skupa će biti poslata važna poruka, ona koju će Vučić uputiti kandidatima za odbornike u opštinama i mestima na kojima će biti održano glasanje - istakla je predsednica Skupštine.
Krcata Arena
Arena je već puna ljudi koji su došli da podrže predsednika Vučića, a koliko je veliki odziv najbolje pokazuju slike na kojima se vidi da je ogroman broj ljudi ostao ispred.
Nastupio je "Garavi sokak", a potom i Zli Dejan Lazović.
Kolone građana na ulazu u Arenu
Na snimku koji možete pogledati u nastavku, vidi se nepregledna kolona građana koja je došla da podrži predsednika Vučića i Srpsku naprednu stranku (SNS).
Ispred Beogradske Arene sve je spremno za miting Srpske Napredne Stranke. U toku su poslednje pripreme za veliki skup, a kapije su otvorene u 14 časova.
Postavljeni su suncobrani sa inicijalima predsednika Srbije, kao i baloni u bojama srpske zastave.
Inače, miting se organizuje pod sloganom "Za Srbiju, za našu porodicu".
Predsednik Vučić će se obratiti kandidatima za odbornike u 10 lokalnih samouprava gde će se 29. marta održati izbori sa važnom porukom.
Podsetimo, lider naprednjaka Miloš Vučević očekuje da će "Arena" danas biti puna i dodaje da će tu biti svi koji podržavaju Srbiju i njenu politiku nezavisne i vojno neutralne zemlje, koja razmišlja svojom glavom, sedi na svojoj stolici, čuva Kosovo i Metohiju i vodi brigu o Republici Srpskoj.
- Slike iz "Arene" biće slike ponosa Srbije, predstavićemo koncept svih naših lista gde ćemo, pored opuštenije atmosfere, imati i radni deo. Biće i zabavnog i političkog dela. Predsednik Vučić i drugi učesnici razgovaraće sa narodom i preneće ključne poruke, predstavićemo program Srbije 2030-2035, pričaćemo i o razvoju lokalnih samouprava, prvenstveno onih koje 29. marta izlaze na izbore. Ljudi će da vide koga smo kandidovali. Kod nas je sve transparentno, nema Cipiripija, Kaluđera i opskurnih likova. Sve je vrlo jasno, čisto i građani mogu da razumeju šta je naša politika - kazao je Vučević.
Vučević kaže da ovi izbori nisu samo lokalni jer je, prema njegovim rečima, 15 meseci napada na Srbiju ostavilo ozbiljne posledice.
- Petnaest meseci blokaderi su progonili neistomišljenike, izbacivali đake iz škola, studente sa fakulteta, blokirali život. Ovih 10 opština predstavlja reprezentativniji uzorak raspoloženja građana. Mi smo svi ucenjeni, uplašeni, naterani, čipovani da dođemo u "Arenu" i opet ćemo doći. U 21. veku, u doba društvenih mreža, iluzorno je pričati, a kamoli raditi takve stvari koje spominju. Mi smo stranka sa najviše članova i sa najvećom podrškom.