Državljanka Crne Gore sa "kruzera smrti" u karantinu: Oglasilo se ministarstvo
Crnogorska državljanka, članica posade kruzera MV Hondius na kom se pojavio smrtonosni hantavirus, trenutno se nalazi u karantinu u Holandiji.
Ona je u kartsantin prebačena pošto su sa tog broda evakuisani putnici i sprovedene pojačane zdravstvene kontrole.
Iz Ministarstva spoljnih poslova Televiziji Vijesti je saopšteno da su, preko crnogorske ambasade u stalnoj komunikaciji sa crnogorskom državljankom, koja je kasno sinoć organizovanim transportom iz Španije doputovala u Holandiju.
Kako su rekli, ona je trenutno u karantinu u hotelu u Ajndhovenu, gde je i testirana. Do završetka propisanih mera nije joj dozvoljeno napuštanje smeštaja.
Ministarstvo navodi da je crnogorskoj državljanki ponuđena sva neophodna konzularna pomoć i podrška.
Za sada nema zvaničnih informacija o tome da li će članovi posade biti vraćeni u matične države ili će se vratiti na brod, na kom će se sprovesti potpuna dezinfekcija.