"Plutamo već tri sata..." Drama na Jadranu, pokvario se trajekt
Remorker je, kako je otkrila, konačno stigao oko 19 časova i počeo da gura trajekt prema obali.
- Na brodu smo Jadrolinije na liniji Zadar (Gaženica) - Iž. Prilikom pokušaja pristajanja došlo je do kvara motora. Već oko tri sata plutamo i čekamo pomoć. Čekamo da dođe remorker i da nam pomogne da pristane - ispričala je za portal 24sata.hr čitateljka koja se nalazi na trajektu koji pluta na moru između Iža i Ugljana.
- Trebalo je da pristane u 16 časova, tada smo i stigli u luku, ali motori za zaustavljanje trajekta prestali su da rade i onda smo samo tamo plutali. Posle dva sata rekli su nam da imamo besplatno piće, iako smo do tada već svi potrošili dosta novca -dodala je.
Remorker je, kako je otkrila, konačno stigao oko 19 časova i počeo da gura trajekt prema obali.