Liban ponovo u plamenu: Izraelsko granatiranje dovelo do civilnih i medicinskih žrtava
Tokom noći zabeležen je napad koji je bio usmeren na medicinske ekipe koje su odmah započele sa povlačenjem.
Prema navodima libanske Nacionalne novinske agencije (NNA), južni delovi Libana ponovo su zahvaćeni intenzivnim artiljerijskim dejstvima, dok su pogođena područja uključujući predgrađa El Mansurija i Bjut el Sajade, kao i zone ka obali.
Kako prenose lokalni izvori, vatra dolazi sa položaja južno od Tira, dok su istovremeno izraelske snage, uz podršku vojnih vozila i helikoptera, pokušale da napreduju ka Bjut el Sajadi. Operacije su, prema istim navodima, bile praćene snažnom artiljerijskom vatrom i pretragom terena.
Tokom prethodne noći, NNA navodi da je izveden i tzv. „upozoravajući udar” koji je bio usmeren na medicinske ekipe Libanskog Crvenog krsta i pripadnike vojske dok su se kretali ka opštini Zibkin, u pokušaju evakuacije ranjenih i izvlačenja tela nakon ranijih napada. Timovi su se, prema izveštajima, povukli zbog intenzivne vatre.
Takođe se navodi da su izraelske snage izvele i snažnu eksploziju u gradu El Kjam.
Libanska civilna odbrana saopštila je i da je jedan njen pripadnik poginuo u vazdušnom napadu na putu Kfarčuba na jugu zemlje, dok se bezbednosna situacija u regionu i dalje ocenjuje kao veoma napeta i nestabilna.