"Manijački mi je blicao i "visio" na braniku": Srpski vozač doživeo pakao u Grčkoj pa u panici bežao od sumnjive potere - Već danima ne može da dođe sebi
etovanje jednog srpskog turiste pretvorilo se u uznemirujuću situaciju na putu ka Solunu, kada je nakon prelaska granice navodno bio meta agresivnog praćenja i neobične situacije koja ga je ostavila u strahu i nedoumici.
Letovanje jednog državljanina Srbije u Grčkoj pretvorilo se u neprijatno i uznemirujuće iskustvo koje, kako kaže, i danima kasnije ne može da izbriše iz sećanja.
Na putu ka Solunu, nedugo nakon što je prošao granični prelaz Evzoni, našao se u situaciji koja ga je navela da posumnja da je mogao biti meta pokušaja prevare ili potencijalno ozbiljnijeg incidenta.
Prema njegovim rečima, vozio je brzinom od oko 60 do 70 kilometara na čas, na delu auto-puta gde se priključuju lokalni putevi, kada je primetio vozilo koje se uključilo i zaustavilo u zaustavnoj traci.
- U trenutku dok sam prolazio pored njega, video sam da mi čovek iz automobila kroz prozor maše da stanem. Čuo sam razne priče o takvim situacijama i u sekundi odlučio da nastavim dalje. Dodao sam malo gas i nisam se zaustavio - naveo je on na društvenoj mreži Reddit.
Nedugo zatim, situacija je, kako opisuje, postala još neprijatnija i poprimila karakter potere.
Vozilo iz kojeg mu je prethodno signalizirano da se zaustavi krenulo je za njim, a vozač je, prema njegovim tvrdnjama, agresivno vozio, blicao i držao se veoma blizu njegovog automobila.
- Manijački mi je blicao i "visio" na braniku dobrih deset kilometara, možda i duže. Prišao mi je toliko blizu da sam mogao jasno da vidim da unutra sede dvojica muškaraca u košuljama. Sve to me je samo dodatno uverilo da ne treba da stajem. Vozio sam dalje i preznojavao se, opisao je uznemirujuće trenutke.
Nakon više kilometara, dvojica muškaraca su, prema njegovim navodima, odustala i udaljila se, ali mu je ceo događaj ostavio niz otvorenih pitanja.
- Već nekoliko dana se pitam šta se, zapravo, desilo. Nemoguće je da su pokušavali da mi signaliziraju da nešto nije u redu sa automobilom, jer je čovek počeo da maše dok sam još bio iza njega. Sa kolima je sve bilo u redu. Takođe, da im je zaista trebala pomoć ili da su imali kvar, sigurno me ne bi jurili deset kilometara autoputem, napisao je.
Priča je izazvala brojne reakcije na društvenim mrežama, gde mnogi smatraju da je reč o mogućem pokušaju prevare.
- Da sam zaista stao u zaustavnoj traci i mahao nekome za pomoć, sigurno ga ne bih jurio ako ne stane. Sačekao bih sledeći automobil, napisao je jedan od komentatora.
Drugi je podelio iskustvo svog poznanika iz Zrenjanina, koji je navodno doživeo sličnu situaciju.
- Zaustavili su ga i rekli da se automobil mnogo puši i da mora da otvori haubu jer je jedan od njih mehaničar. Onda su njega i porodicu ubeđivali da vozilo nije bezbedno za vožnju i da moraju kod njih u radionicu. Srećom, nije naseo. Nije dao da otvori haubu i samo je nastavio put, naveo je korisnik.
- Nemoj nikad da staješ ako nije policija, glasio je jedan od komentara.
Iako je iz cele situacije uspeo da se izvuče bez posledica, vozač iz Srbije kaže da mu je događaj ostavio neprijatan osećaj i opomenu da na putu mora biti maksimalno oprezan.
Srbija Danas