"Ne želim da nastavljam..." Ponovo se oglasila Meloni nakon sukoba sa Trampom
Naglasila je da ni ona ni Italija nikada ne prose i da neće dalje podsticati spor
Italijanska premijerka Đorđa Meloni izjavila je u utorak da se odnosi sa Sjedinjenim Državama moraju vratiti u normalu nakon prošlonedeljne javne svađe sa predsednikom Donaldom Trampom.
- Ne nameravam da nastavim da podstičem ovu svađu - rekao je Meloni u jednom intervjuu.
Meloni je u petak optužila svog bivšeg bliskog saveznika Trampa da je izmislio priču o njoj nakon što je američki predsednik rekao italijanskom TV kanalu da ga je „molila“ da se fotografiše sa njom na nedavnom samitu G7 u Francuskoj.
Meloni je rekla da „ni ona ni Italija nikada ne prose“.
Ona je rekla da bilateralna saradnja između Italije i SAD mora da se vrati u normalu.
- To sam rekao juče na sednici vlade, imajući u vidu predstojeće sastanke - rekao je italijanski premijer.
Meloni je rekla da ne vidi rizik od negativnih posledica po odnose između Italije i SAD i ocenila da su odnosi između dve zemlje dobri.
- Neće biti ponovo razmatrani zbog jedne diskusije na društvenim mrežama - rekao je Meloni.
Spor između Trampa i italijanske vlade se zaoštrio nakon što je italijanski ministar spoljnih poslova Antonio Tajani rekao da otkazuje planiranu posetu SAD zbog Trampovih uvredljivih reči.