"Svima će nam doći kraj, teško mi je da pričam" - pevač se dirljivo oprostio od Sejde Bešlić: "Halid i ona gledali su me kao dete"
Poznati pevač nije mogao da sakrije tugu zbog smrti supruge Halida Bešlića.
Danas se javnost, prijatelji i porodica opraštaju od Sejde Bešlić, supruge legendarnog pevača Halida Bešlića. Njen odlazak ostavio je ogromnu prazninu u srcima svih koji su je poznavali, a jedan od onih koji je godinama bio deo njihovog života i veliki prijatelj porodice je i popularni pevač Enes Begović.
Begović nije mogao da sakrije tugu. Iako mu je, kako sam kaže, izuzetno teško da govori u ovim trenucima, osećao je potrebu da se i na ovaj način oprosti od žene koja mu je značila mnogo. Ističe da je bol nakon gubitka drage Sejde jednostavno neopisiva.
"Verujte, jako mi je teško da pričam. Sejda je bila žena koja je imala veliko srce i plemenitu dušu. Sve ono dobro što je ona imala u sebi, baš kao i Halid, preneli su na svog sina Dina. Jedan veliki deo mene je otišao Sejdinim odlaskom jer smo proveli mnogo lepih trenutaka", govorio je vidno potreseni Enes Begović za Hayat.ba.
„Bila je moja enciklopedija šale“
Enes ističe da će Sejdu prvenstveno pamtiti po veličini njene duše, neizmernoj dobroti, ali i specifičnom smislu za humor koji je unosio radost u svako njihovo druženje.
"Posebno će mi nedostajati naša druženja puna šale. Onaj ko nije poznavao Sejdu ne može da zna koliko je ta žena bila pozitivna. Ona je bila enciklopedija šale, tako sam je ja zvao", priseća se pevač.
Opisujući je kao izuzetno emotivnu osobu, Begović je naglasio i poseban, gotovo roditeljski odnos koji su Halid i Sejda imali prema
"I ona i naš Halid gledali su me, verujte, kao svoje rođeno dete. A posebno Sejda. Tu ljubav rečima ne mogu da opišem. Jako mi je teško, pogotovo nakon svega što sam ja poslednjih godina preživeo. Da joj dragi Allah podari dženet jer ga je sigurno zaslužila“, kazao je Begović, a potom, jecajući kroz suze, jedva uspeo da izgovori:
"Svima će nam doći kraj, sad mi je već teško… Voli je njen hadžo!".
Velika ljubav
Iako je tokom svoje bogate i duge karijere Halid Bešlić otpevao desetine bezvremenskih hitova koji su obeležili generacije, prijateljima je često znao da kaže samo jednu rečenicu koja je opisivala sve: „Sejda je moja najveća pesma“.
Mada se retko pojavljivala u javnosti i birala život daleko od svetala reflektora, Sejda je bila Halidova oaza, njegova luka mira i najčvršći oslonac. Bila je uz njega u trenucima najveće slave, ali i u onim najtežim životnim bitkama – nakon teške saobraćajne nesreće i u godinama velikih izazova.