"Odlazak kod psihijatra treba normalizovati pre nego filere" - Milica Kemez o Slobi Vasiću, Mini Kostić i psihičkim pritiscima
Kemezova je za Srbija Danas progovorila o psihičkom pritisku koji sve češće lomi javne ličnosti.
Uspešna voditeljka i bivša rijaliti učesnica Milica Kemez je posle skoro dvogodišnje medijske ilegale dala veliki intervju za portal Srbija Danas.
Raspoložena, nasmejana i, kako bi mnogi rekli, lepša nego ikada, Milica je govorila bez zadrške o životu van rijalitija, ambicijama, poslu na televiziji, ali i estradnim temama koje poslednjih meseci sve više zaokupljaju javnost.
Milica danas radi punom parom. Pored salona koji vodi, aktivna je i kao voditeljka, ali ne krije da ima planove i u drugim poslovnim sferama. Nakon godina podstanarskog života, jedna od njenih najvećih želja je da sebi obezbedi krov nad glavom. Kako kaže, nada se da će joj prodaja placa pomoći da napravi važan životni korak.
Iako je rad na televiziji često neizvestan, Milica ne strahuje od mogućih promena, pa ni od otkaza koje je Željko Mitrović nedavno uručio pojedinim zaposlenima. Kako navodi, svesna je da svaki poslodavac ima pravo da bira ljude koji mu u tom trenutku najviše odgovaraju.
Milica Kemez o pritisku na javne ličnosti
Jedna od tema razgovora bila je i sve veći psihički pritisak koji trpe javne ličnosti. Poslednjih dana u javnosti se mnogo govorilo o slučajevima Mine Kostić i Slobe Vasića, koji su potražili stručnu pomoć u psihijatrijskoj bolnici, a Milica smatra da u tome ne sme da postoji stigma.
- Mislim da nije sramota potražiti stručnu pomoć. Meni je to potpuno normalno. Samo nam je potrebno malo vremena da normalizujemo odlazak kod psihijatra pre nego odlazak na filere i da malo više pričamo o tome - rekla je Milica za Srbija Danas.
Ona ističe da bi ljudi sa javnim uticajem trebalo češće da govore o mentalnom zdravlju, jer upravo oni mogu da doprinesu tome da se odlazak kod stručnjaka ne doživljava kao tabu.
- Kao što postoji doktor za neki organ, tako postoji doktor i za psihu, za mozak. Ljudi se za to školuju i mislim da svako treba povremeno da razgovara sa stručnom osobom, da preispita gde stoji kada je psiha u pitanju - poručila je Kemezova.
"Pevačima koji su gradili karijere danas je veoma teško"
Milica je otkrila da je imala priliku da razgovara sa Slobom Vasićem ubrzo nakon njegovog izlaska iz bolnice, te da je tada stekla dodatni uvid u to koliko estradni posao može da bude težak.
- Imala sam priliku odmah nakon izlaska Slobe Vasića da uradim intervju s njim i baš sam popričala s njim. On je to okrenuo na šalu, ali definitivno mislim da je jako teško pevačima koji su vokalno jaki i koji su godinama gradili karijere, po 20, 30 ili 40 godina, da dođu u situaciju da nemaju nastupe i novca za osnovne životne stvari - rekla je Milica.
Prema njenim rečima, mnogim pevačima starije generacije teško pada činjenica da se muzička scena potpuno promenila. Dok novi izvođači, reperi i mlađe zvezde pune klubove i splavove, deo iskusnih pevača ne uspeva da se prilagodi novom zvuku i pravilima tržišta.
- Danas dođu mladi reperi, devojke koje recituju neke tekstove, pune klubove, pune splavove i imaju nastupe. Ima mnogo ljudi na estradi koji realno ne pevaju, nego recituju. Nemam ništa protiv, svaka čast, snašli su se i plivaju u ovom vremenu - iskrena je Milica.
Milica smatra da je nepravedno
Kemezova smatra da je posebno teško onima koji su decenijama stvarali hitove, a danas ne mogu da dođu do nastupa.
- Retko ko od starijih pevača uspe da napravi nešto moderno i da i dalje bude na sceni. Kao što su, recimo, Tanja Savić, Jovana Pajić ili Sandra Afrika, koje su uspele da plivaju u ovom vremenu. Neki stariji pevači izbace pesmu kao da je izašla 2002. godine i to ne prođe. Nažalost, ulože mnogo novca, možda je pesma i dobra, ali jednostavno ne dođe do publike - objasnila je ona.
Na pitanje da li je to nepravda, Milica je odgovorila otvoreno.
- Jeste malo nepravda. Nemam ništa protiv Desingerice i tih mladih repera koji prave šou i performans, ali neko ko je tu bio 30 godina, ostavio hitove i borio se, a danas nema nijedan nastup, mislim da tu dolazi do psihičkih problema, jer je to za njih jedna nezavidna situacija - zaključila je Milica Kemez za Srbija Danas.