Rijaliti učesnik OSUĐEN zbog pokušaja ubistva: U zatvoru će provesti 15 GODINA
Oglasila se njegova bivša supruga.
Santjago Martinez, nekadašnji učesnik rijalitija „Love Is Blind – Argentina“, osuđen je na 15 godina zatvora zbog pokušaja ubistva bivše supruge Emili Seko, koju je upoznao upravo tokom učešća u ovom televizijskom formatu.
Prema navodima argentinskih medija, njihova priča započela je 2024. godine, kada su se upoznali bez prethodnog viđenja, razvili emocije, verili se i potom sklopili građanski brak.
Iako su planirali i crkveno venčanje, do toga nije došlo, jer je Emili u februaru 2025. godine odlučila da prekine odnos, tvrdeći da je bila izložena fizičkom nasilju.
Nakon prijave, protiv Martineza su podignute optužbe za pokušaj ubistva, višestruko nasilje i protivpravno lišavanje slobode, što je na kraju rezultiralo i zatvorskom kaznom koja mu je izrečena u martu. U međuvremenu, Emili je dobila zabranu prilaska, dok je on isključen iz daljeg učešća u rijalitiju.
U emotivnom obraćanju javnosti, Emili je govorila o traumatičnim iskustvima kroz koja je prošla, navodeći da ju je davio, pokušao da uguši jastukom i sprečavao da napusti prostor. Na kraju je, kako kaže, uspela da pobegne i slučaj prijavi policiji.
- Pokušao je da me ubije - ponavljala je tokom razgovora.
Podršku je, kako ističe, pronašla u porodici i bliskim ljudima, kojima se javno zahvalila putem društvenih mreža, naglašavajući da, uprkos svemu, oseća da je njen glas konačno dopro do javnosti i da započinje novo poglavlje života.
- Bilo je dana punih straha i osećaja izgubljenosti, ali nisam odustala. Danas sam jača, svesnija i neizmerno zahvalna. Moj život počinje iznova - poručila je.
Govoreći o trenutku izricanja presude, priznala je da je doživela snažno olakšanje:
- Telo mi se treslo. Imala sam osećaj kao da sam skinula ogroman teret sa leđa. Konačno ću moći da spavam i nastavim sa životom, da uživam u njemu za koji sam se borila - rekla je ona.
Sa druge strane, Martinez je tokom sudskog postupka negirao da je počinio pokušaj ubistva.