BUNDESLIGA: Bez pobednika u Menhengladbahu, Majnc u nadoknadi do boda protiv novajlije

24.08.2014. 17:29 20:54
Detalj sa meča prvog kola Bundeslige između Menhengladbaha i Štutgarta
Detalj sa meča prvog kola Bundeslige između Menhengladbaha i Štutgarta / Izvor: Tanjug

U poslednjem meču prvog kola Borusija i Štutgart remizirali u Menhengladbahu. Panderborn je na svojoj bundesligaškoj premijeri preokrenuo vođstvo favorizovanog gosta, ali je Majnc stigao do remija u 94. minutu iz jedanaesterca.

U poslednjem susretu prvog kola Bundeslige, ekipe Menhengladbaha i Štutgarta remizirale su na stadionu "Borusija park" rezultatom 1:1.

Posle nesadržajnog prvog dela igre, na startu nastavka Aleksandru Maksim pogodio je mrežu domaćina, nakon što ga je odbrana Menhengladbaha ostavila samog u 51. minutu. Gosti su bili na pragu pobede, ali je u poslednjem minutu regularnog dela Kristof Kramer iskoristio odličan povratni pas Alvara Domingeza, silovito šutirao sa ivice šesnaesterca i doneo radost domaćim navijačima. Srspki internacionalac u redovima Štutgarta Filip Kostić ušao je u igru u 79. minutu.

Aleksandru Maksim postiže prvi gol na meču prvog kola Bundeslige između Menhengladbaha i Štutgarta / Izvor: Tanjug

I prvi meč nedeljnog programa obilovao je uzbuđenjima, a novajlija u najjačem rangu Panderborn remizirao je na svom terenu sa Majncom rezultatom 2:2 (1:1).

Gostujući tim za koji je do 83. minuta igrao srpski reprezentativac Filip Đuričić stigao je do vođstva u 33. minutu golom Šinđija Okazakija, ali je Majnc samo četiri minuta kasnije stigao do izjednačenja zahvaljujući Elijasu Kačungi. Potpuni preokret novom Bundesligašu doneo je Uve Hunmajer tri minuta pre kraja i najavio pobedu domaćina u premijernom nastupu u najjačem rangu, ali je isti igrač bio tragičar pošto je u nadoknadnom vremenu skrivio jedanaesterac iz kojeg je Ku ja-Čul pogodio za podelu plena i očaj navijača na "Benteler areni".

Fudbaleri Majnca slave gol Okazakija na meču prvog kola Bundeslige protiv Panderborna / Izvor: Tanjug