KVALIFIKACIJE ZA EP: Nova demonstracija nemoći, Srbija očajna i u Kopenhagenu

13.06.2015. 20:09 23:13
Jusuf Poulsen
Jusuf Poulsen / Izvor: Reuters

Danska golovima Jusufa i Jakoba Poulsena pobedila 2:0.

Posle pet utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj Srbija i dalje ima samo jedan bod. U petom kolu Grupe I Danska je u Kopenhagenu pobedila 2:0 (1:0). Na taj način su šanse "orlova" za plasman u Francusku svedene na najmanju moguću meru, jer dele poslednje mesto sa Jermenijom.

TABELA: Portugalija 12, Danska 10, Albanija 7, Srbija 1, Jermenija 1.

Domaći su poveli već iz prve šanse. U 13. minutu je Jusuf Poulsen iskoristio odličnu akciju saigrača i sa ivice šesnaesterca savladao Stojkovića (pogledajte OVDE). Malo je nedostajalo da Danci u 33. minutu povećaju prednost, ali je Stojković odbranio penal koji je šutirao Danijel Ager (pogledajte OVDE). Jedinu šansu u prvih 45 minuta za Srbiju imao je Zoran Tošić u 21. minutu, ali je njegov šut zaustavio Kasper Šmajhel.

U drugom poluvremenu je Srbija igrala malo bolje i to je moglo da donese rezultat već na početku, ali je Šmajhel u 48. minutu spasao čist gol (pogledajte OVDE). Konačan rezultat je postavio Jakob Poulsen tri minuta pre kraja. U našoj grupi je Portugal slavio u Jermeniji 3:2 (pogledajte OVDE).

STRELCI: 1:0 Jusuf Poulsen (13), 2:0 Jakob Poulsen (87).

STADION: "Telija parken" u Kopenhagenu.

GLEDALACA: 38.000.

SUDIJA: Bjern Kujpers (Holandija).

ŽUTI KARTONI: Kjer, Kvist (Danska), Kolarov (Srbija).

DANSKA: Šmajhel, Kjer, Ager, Jakobsen, S. Poulsen, Kvist (od 78. Kristensen), Eriksen, Hejbjerg, Kron-Deli (od 60. Jakob Poulsen), Bendtner, Jusuf Poulsen (od 74. Vibe).

SRBIJA: Stojković, Nastasić, Ivanović, Kolarov, Maksimović, Z. Tošić (od 65. Kostić), Matić, Fejsa, Marković, A. Mitrović (od 90. Škuletić), Ljajić (od 81. Đuričić).

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90. minut - Poslednja izmena u Srbiji, izašao je Mitrović, a ušao Škuletić.

87. minut - GOOOOL 2:0 strelac je Jakob Poulsen. Danski fudbaler se odlično snašao između Fejse i Maksimovića i Stojković je savladan drugi put na meču.

81. minut - Izašao je Ljajić, a ušao Đuričić.

78. minut - Izmena u Danskoj, izašao je Kvist, a ušao Kristensen.

74. minut - Izmena u Danskoj, izašao je Jusuf Poulsen, a ušao Vibe.

65. minut - Izmena u Srbiji, ušao je Filip Kostić, a izašao Tošić.

62. minut - Žuti karton je dobio Aleksandar Kolarov.

60. minut - Prva izmena u Danskoj, izašao je Kron-Deli, a ušao je Jakob Poulsen.

59. minut - Kvist je dobio žuti karton.

57. minut - Odlična šansa za Srbiju, Adem Ljajić je šutirao, ali pravo u Šmajhela.

48. minut - Najbolja šansa za Srbiju. Kolarov je sa leve strane izveo slobodan udarac, ubacio pred gol, a tamo je Mitrović glavom šutirao, ali je golman Šmajhel odlično reagovao.

46. minut - Nastavljena je utakmica.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

42. minut - Šansa za Dance, ali je Stojković bio na mestu.

33. minut - Danska nije iskoristila penal. Pre toga je Nastasić u šesnaestercu oborio Hejbjerga. Danijel Ager je izveo najstrožu kaznu, ali je Vladimir Stojković odbranio. To mu je drugi odbranjeni penal u kvalifikacijama.

28. minut - Šansa za Dansku. Posle slobodnog udarca, Kvist je bio ispred gola, ali je poslao loptu preko prečke.

21. minut - Prva ozbiljna šansa za Srbiju. Tošić je šutirao po zemlji, ali je golman Šmajhel bio na mestu.

13. minut - GOOOOLLL 1:0 Strelac je Jusuf Poulsen. Bila je to kombinacija Danaca, Bendtner je dodao do Jusufa Polulsena koji je sa 20 metara šutirao po zemlji i savladao Stojkovića.

10. minut - Još uvek bez pravih šansi

1. minut - Utakmica je počela