EP U21: Posle zlata u Oklendu, hladan tuš u Pragu

20.06.2015. 19:55
Detalj sa meča Češka - Srbija
Detalj sa meča Češka - Srbija / Izvor: Beta/AP

Domaći fudbaleri ponizili izabranike Mladena Dodića, uz het-trik Jana Klimenta.

Posle nacionalne euforije zbog uspeha selekcije U20, njihove starije kolege prosule su hladan tuš po sebi i naciji. Mladi reprezentativci Srbije su u Pragu u drugoj utakmici na EP poraženi i poniženi od domaćina Češke sa 4:0. Naš tim kao da je igrao bez odbrane, a i sredine terena. Česi su se naprosto poigravali sa pulenima Mladena Dodića i samo zahvaljujući golmanu Marku Dmitroviću rezultat nije bio i ubedljiviji.

Posle ovog poraza ostaje žal što Srbija nije pobedila Nemačku, pa bi joj šanse za plasman u drugi krug bile znatno veće. Ovako, treba se oporaviti i pobediti Dance, ali ni to neće biti garant za plasman u polufinale.

Reprezentacija Srbije počela je meč protiv Češke u Pragu na EŠ mladih U21 kao grogiran boksre. Već u 7. minutu Česi su poveli sa 1:0, a strelac je posle prodora sa leve strane bio je Jan Kliment, koji je jednu povratnu loptu smestio u gol Marka Dmitrovića.

Česi proslavljaju treći gol
Česi proslavljaju treći gol / Izvor: Beta/AP

Nastavili su Česi da jurišaju u talasima, a već u 10. minutu naš golman Marko Dmitrović odbranio je čist zicer Klimenta. Napadač Čeha bio je oči u uči s našim čuvarem mreže, ali je ovaj istrčao i odbranio šut.

U 21. minutu raspoloženi Kliment povećava vođstvo domaćina na 2:0. Kliment se zavukao iza leđa našeg štopera Pantića, koji nije uspeo da izbaci odbiijenu loptu koju je odbio sjajni Dmitrović. Mogli su Česi da za 20 minuta daju četiri gola, ali na sreću ponajviše zahvaljujći našem ćuvaru mnreće rezultat je ostao "samo" 2:0 za Češku.

Počela je Srbija dobro drgo poluvreme, ali je razigrana češka ekipa preko raspoloženog Jana Klimenta povela sa 3:0. Naša odbrana je ostavila dosta prostora Klimentu, a ovaj utrčao između dvojice, zobišao Dmitrovića i lako poentirao. Samo tri minuta kasnije bilo je 4:0 za Čehe. Prava katastrofa "orlića".  Strelac je ovog puta bio Fridek.

U 65. minutu Kliment se poigrao sa našom odbranom, ušao nu šesnaesterac, zaobišao i Dmitrovića, ali je u poslednjem trenutku Pantić uspeo da spreči pogodak.

Naši nisu uspeli da daju ni počasni pogodak. Pešić nije imao snage da u 67. minutu završi dobro započetu solo akciju.  Do kraja su se Česi poigravali sa "orlićima" i propustili priliku da ih potpuno očerupaju.

Strelci: Jan Kliment u 7, 21. i 56, Fridek u 59. minutu. Stadion: Letna (Prag). Sudija: Klement Turpan (Francuska).

ČEŠKA: Koubek, Kadežrabek, Brabec, Hibš, Kalas, Petrak, Zmrahal, Kliment (od 81. minuta Prikril), Fridek, V. Kadlec (od 30. minuta Travnik), Skalak (od 74. minuta Masopust)

SRBIJA: Dmitrović - Petrović, Pantić, Spajić, Stojković (od 45. minuta Petković)Češkom loncu"- Čaušić (od63. Kovačević), Brašanac - Đuričić, Srnić, Jojić (od 85. Milunović)- Pešić.