EVRO 2016: PENAL RULET u polufinale ODVEO Nemce (VIDEO+FOTO)

02.07.2016. 23:51
Mesut Ozil
Mesut Ozil / Izvor: Reuters

Italijani su, kao i "panceri", primili samo jedan gol u pet utakmica u Francuskoj, ali moraju kući!

Deveto odmeravanje snaga fudbalera Nemačke i Italije na velikim takmičenjima proteklo je manje-više kako je većina fudbalski "pismenog" sveta očekivala - dosadno, čak ni selektor "pancera" nije radio ono što je u nekoliko navrata radio! Da, ali je ulog bio dovoljan da se u Bordou igra ovako. Posle 120 i kusur minuta, posle šaha, posle taktičkog nadmudrivanja, ali i niza grešaka Italijana u 65. minutu Nemci dolaze na korak od polufinala... Međutim, Boateng sjajno puca penal 12. minuta kasnije... U polufinale su, posle penala otišli "panceri"! Nemačka - Italija 1:1(0:0), penalima (5:6)!

Sve je moglo da bude rešeno spletom, po Nemce srećnih, a po Italijane nesrećnih okolnosti u 65. minutu kada je Mesut Ozil savladao Bufona. Međutim, Boateng je 12 minuta kasnije nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, da bi bek Bonući sjajno izveo penal. No, krenimo redom. Prvi problem za Joakima Leva dogodio se brzo po početku meča, kada se povredio Sami Kedira. Iskusni fudbaler je u 16. minutu morao da napusti teren u Bordou, a umesto njega je u igru ušao i odmah preuzeo kapitensku traku Bastijan Švajnštajger.

Povređeni Sami Kedira
Povređeni Sami Kedira / Izvor: Reuters

Do 32. minuta, bez obzira na veliku posed lopte i „viktorije“ na polovini „Azura“ Nemci nisu uspeli da šutnu na gol Bufona! Šah je, ruku na srce, uzbudljiviji za gledanje, ali na ovakvom nivou i na utakmici ovakve važnosti sve je dozvoljeno. Jasno je da publika nije bila zadovoljna viđenim u prvih 45 minuta, baš kao što je jasno da se „panceri“ do sada najviše muče.

Antonio Konte je promešao sastav pa je, recimo, „devetku“ Pelea, povukao malo nazad ali su Italijani, opet, imali šut više ka golu. Sve što je vredno pomena u prvom delu meča jeste poništen gol Švajnštajgera zbog faula i dve prilike koje su se na obe strane dogodile u 60-tak sekundi, u 41. i 42. minutu. Prvo je Tomas Miler traljavo šutirao, da bi bomba Edera završila pored desne stative nemačkog gola.

NEMAČKA - ITALIJA 1:1 (0:0), posle penala 6:5
Strelci: Ozil 65. (Nemačka) - Bonući 78. (p)
PENALI: Kros (gol) Miler (brani Bufon), Ozil (stativa), Draksler (gol), Švajnštajger (preko gola), Humels (gol), Kimih (gol), Boateng (gol), Hektor (gol) - Insinje (gol), Zaza (preko gola), Barzalji (gol), Pele (pored gola), Bonući (brani Nojer), Đakerini (gol), Parolo (gol), De Šiljo (gol), Darmjan (brani Nojer)
Stadion:  "Gradski" u Bordou.
Gledalaca: 42.000.
Sudija: Viktor Kašai (Mađarska).
NEMAČKA: Nojer, Hovedes, Boateng, Humels, Hektor, Kimih, Kedira (Švajnštajger 16.), Kros, Ozil, Miler, Gomez (Draksler 70.).
ITALIJA: Bufon, Kjelini (Zaza 120.), Bonući, Barzalji, De Šiljo, Đakerini, Parolo, Sturaro, Florenci (Darmjan 86.), Eder (Insinje 107.), Pele.

U drugom poluvremenu pretposlednjeg četvrtfinala u Bordou ništa se nije menjalo na terenu. Šah i taktičko nadmudrivanje... Ništa više. Nemci od početka "drže" loptu, ali modifikovani "katanaćo" Konteovih izabranika izdržava. Međutim, ako u prvih 30 i kusur minuta meča Nemci nisu šutnuli loptu, sada je po istoj, u 54. minutu "opalio" Tomas Miler... Opalio i zaradio samo korner.

Prvi gol koji je u Francuskoj primio Điđi Bufon dogodio se u 65. minutu pete utakmice. Ispostaviće se i poslednji na EVRO 2016. Posle niza grešaka, ali i "flipera" Mesut Ozil je zakucao loptu u mrežu. Dugo je po levoj strani loptu vukao Kros, a onda su De Šiljo i Đakerini krucijalno pogrešili... Nije Ozil.

Nemačka je "poludela"...

U 70. minutu susret je zbog povrede napustio i Gomez (ušao Draksler). Možda su baš te dve izazvane izmene uslovile i rasplet... U 77. Boateng igra rukom, Kašai pokazuje na penal...

Bek Bonući, u svom prvom penalu u karijeri, sjajno vara Nojera. I Nemci tako primiše tek prvi gol na EVRO.

Do kraja regularnog dela ništa se nije dogodilo pa smo morali da čekamo kraj produžetaka... Baš kao ni u dodatnih pola sata.