ДОБРА ИГРА СЛАБА УТЕХА: Незаслужен пораз Србије на крају квалификација за ЕП! (ВИДЕО)

11.10.2015. 17:17 14:38
Nani postiže vodeći gol u meču Srbija - Portugal
Нани постиже водећи гол у мечу Србија - Португал / Извор: МН Press

Квалификације за заборав завршене су још једним разочарањем. Иако су "орлови" били бољи ривал током највећег дела меча, недостатак концентрације у важним моментима донео је још један пораз изабраницима Радована Ћурчића.

Репрезентација Србије поразом је завршила квалификације за ЕВРО 2016. у Француској. Резултатски очајан циклус завршен је поразом од Португалије (1:2), иако су "орлови" на мечу у Хумској деловали много боље него што то коначан резултат говори.

Добре игре из претходне две утакмице са Јерменијом и Албанијом поновљене су и у сусрету са једном од најбољих светских селекција, која је иако ослабљена, показала зашто се ту налази. Ипак, "орловима" није на руку ишао развој ситуације на терену, јер је већ у 5. минуту Нани довео госте у вођство. Од тог момента наш национални тим заигра је много боље, створио велики број прилика пред Руијем Патрисијом, али није било изгледнијих прилика све до наставка.

А у њему је стигла награда за показану вољу у виду гола сјајног Зорана Тошића после асистенције Коларова. Тим Радована Ћурчића показао је бољу игру током деведесет минута, али су захваљујући још једној непажњи у 78. минуту, када је Мутињо прелепим ударцем погодио мрежу Стојковића, "орлови" још један квалификациони циклус за заборав завршили онако како су играли већим делом.

Zoran Tošić u meču sa Portugalom
Зоран Тошић у мечу са Португалом / Извор: МН Press

Више од пораза, горак утисак остављају и црвени картони оних који је требало да буду вође на терену. Двојица капитена, Александар Коларов и Немања Матић, изгубили су компас и зарадили искључења у самој завршници (више о томе прочитајте ОВДЕ), а остаје нада да они неће утицати на наредни квалификациони циклус за Мундијал у Русији, те да добра енергија после жреба неће због ових неозбиљности у мечу без значаја са Португалијом коштати наш национални тим нове бруке на старту похода на планетарни шампионат.

Приказана игра обећава боља времена, али су мисли у главама изгледа у овој утакмици биле далеко од Хумске. Као да су биле у Француској, коју нажалост "орлови" неће гледати.

ЕВРО 2016 КВАЛИФИКАЦИЈЕ, Група И

Јерменија - Албанија 0:3

(Ховханисјан 9аг, Шимшити 23, Садику 76.)

Србија - Португал 1:2

(Тошић 65. - Нани 5, Мутињо 78.)

ТАБЕЛА: Португал 21, Албанија 14, Данска 12, Србија 4, Јерменија 2.

ЕВРО 2016, квалификације: СРБИЈА - ПОРТУГАЛИЈА 1:2 (0:1)

Стадион: Партизана.

Судија: Давид Фернандез Борбалан (Шпанија).

Стрелци: 1:0 Нани у 5. минуту, 1:1 Тошић у 65. минуту, 1:2 Мутињо у 78. минуту.

Црвени картони: Коларов у 79, Матић у 81. минуту.

СРБИЈА: Стојковић, Д.Тошић, Томовић, Коларов (од 77. Обрадовић), С.Митровић, З.Тошић (од 84. Сулејмани), Миливојевић, Матић, А.Митровић (од 85. Шкулетић), Тадић, Љајић. Селектор: Радован Ћурчић.

ПОРТУГАЛИЈА: Руи Патрисио, Бруно Алвеш (од 46. Луис Нето), Фонте, Елисеу, Мигел Велосо (од 70. Мутињо), Дани (од 57. Едер), Андре Андре, Данило, Семедо, Нани, Кварежма. Селектор: Фернандо Сантош.

ТОК МЕЧА:

81. минут - Ново искључење "орлова"! И други капитен нашег тима мора у свлачионицу пошто је покушао да удари Андреа Андреа после једног оштрог старта Португалца.

Nemanja Matić u meču sa Portugalom
Немања Матић у мечу са Португалом / Извор: МН Press

78. минут - ГОООЛ!!! 1:2! Елисеу је прошао по левој страни, можда фаулирао Зорана Тошића, али се Борбалан ниоје огласио. Заврнуо је лопту назад ка Мутињу који прелепом "кифлом" са двадесетак метара погађа за ново вођство. Уследио је протест са наше клупе после којег је Коларов искључен због дуплог приговора (добио два жута картона)!

73. минут - Нова добра прилика за Србију. Љајић леђима окренут голу лепо продужава лопту за Зорана Тошића који одлично шаље лопту у петерац, али преблизу Патрисију, који успева да блокира ударац Александра Митровића. Голман гостију остао је да лежи на земљи после ове интервенције.

69. минут - Још једна спорна ситуација! Зоран Тошић је поново сјајно прошао  кроз средину, поред тројице фудбалера гостију, али га један одбитак наводно погађа у руку, па је узалуд било што је после тога затресао мрежу. Остаје 1:1.

65. минут - ГОООЛ!!! 1:1! Дуго је трајао напад Србије, Коларов је прошао по левој страни, послао лопту по земљи у средину, на пеналтику ју је сачекао Зоран Тошић и неометан закуцао лопту у мрежу Португалије. Тај гол можете видети ОВДЕ.

60. минут - Добар ударац из даљине Зорана Тошића, али поново право у Патрисија. Минут касније и Матић туче из даљине, али мало преко гола.

55. минут - Нова спорна ситуација! Добра лопта у празно за Александра Митровића, нападач "орлова" је затресао мрежу Патрисија, али је помоћни судија, чини се оправдано, подигао заставицу због офсајда.

52. минут - Добар продор Коларова по левој страни, одлично је заврће у средину, Љајић је лепо прихвата, али прилично неометан шутира поред гола. Одлична прилика за Србију!

ПОЛУВРЕМЕ! Добра партија Србије након водећег гола гостију, али тим Фернанда Сантоша задовољнији одлази на одмор.

41. минут - Можда спорна ситуација у шеснаестерцу гостију. Тадић је петом оставио лопту Александру Митровићу, овај у дуелу са једним фудбалером Португалије пада, али шпански судија Борбалан одмахује руком. Уследили су протести наше играча, стручног штаба и публике, али чини се да је фудбалер Њукасла прелако пао.

38. минут - Ређају се напади Србије. Нови добар продор, овог пута Љајића који је са леве стране ушао у шеснаестерац, али доста искоса није могао да изненади Патрисија који је безбедно одбио лопту у поље.

36. минут - Нови добар продор Зорана Тошића кроз средину, Елисеу је стартовао, лопта је кренула ка Љајићу, овај је лепо порпустио за Душана Тадића који у покушају да избегне старт противника покушава да пребаци Патрисија, али шутира високо преко гола.

32. минут - Добро је прошао Зоран Тошић кроз средину, благо искоса са десне стране, повукао лопту на леву страну и са ивице шеснаестерца шутирао снажно, али право у Патрисија. Први ударац у оквир гола.

31. минут - Добар продор по десној страни, лопта упућена у средину, али Тадић промашује цео фудбал из солидне позиције.

Уследио је период доманције српског тима, али није било озбиљне прилике да се угрози Руи Патрисио. Наши репрезентативци углавном су покушавали нападима по страни, али није било праве завршнице.

5. минут - ГОООЛ!!! 0:1! Бруно Алвеш је лагано обишао Стефана Митровића, шутирао релативно млако али прецизно, Стојковић је одбио лопту, а на њу натрчао Нани и погодио за вођство гостију.

1. минут - Србија је добро кренула и изборила корнер већ у првом нападу, али је Душко Тошић главом пребацио гол.