20°C
28.05.2024.
117.1153
107.6427

FA KUP: Golčinom Gadijure Votford šokirao Arsenal, Marsijal spasio Junajted (VIDEO)

13.03.2016. 16:54
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Reuters

Votford slavio sa 2:1 i plasirao se u polufinale

Posle šokantne eliminacije Čelsija na "Gudison Parku", još bolniji poraz u četvrtfinalu FA Kupa doživeo je Arsenal. "Tobdžije" su pretrpele poraz od gradskog rivala Votforda koji se sasvim stigao na korak od prestižnog trofeja.

FA KUP: Lukaku uništio Čelsi i odveo Everton u polufinale (VIDEO)

Stršljenovi su poveli golom najboljeg strelca Igala, a njihovu prednost duplirao je Alžirac Adlen Gadijura topovskim uadrcem koji umalo nije probušio mrežu golmana Ospine. Arsenal je poslednjih pola sata igre krenuo na sve ili ništa, ali pogodak Velbeka u samom finišu bio je sve što su uspeli da urade.

U drugom meču dana, Mančester junajted je ugostio Vest Hem, a na kraju je bilo 1:1. Poveli su "čekićari" golom Dimitrija Pajea u 68. minutu, iz "slobodnjaka", ali je "đavole" spasio Marsijal u 83. minutu. Revanš će biti odigran u Londonu na "Apton parku".