JSL: Orlandić i Jović srušili "građevinu" (VIDEO)

I. Lakić
Luka Jović na meču protiv Rada
Luka Jović na meču protiv Rada / Izvor: Tanjug

Crveno-beli pred praznim tribinama stadiona "Rajko Mitić" savladali Rad 2:0.

U okviru 26. kola Superlige Crvena zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" savladala Rad 2:0. Bez obzira na to što su zbog kazne izrečene zbog nereda na derbiju igrali pred praznim tribinama, crveno-beli su opravdali ulogu favorita i slavili protiv "građevinara". Golove vredne nova tri boda postigli su Orlandić i Jović u prvom delu meča.

Gosti sa Banjice bolje su otvorili meč i već u prvom minutu su mogli da stignu do pogotka, ali je posle šuta Mihajlovića stativa bila saveznik domaće ekipe. Igrao se 12. minut kada je posle dodavanja Jovića, Pavićević sa svega pet metara šutirao pravo u golmana Radunovića. Već u sledećem napadu golman Rada je kapitulirao. Tada je Katai prvavovremeno proigrao Orlandića kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu (više o tome pročitajte OVDE). Samo tri minuta kasnije, Katai je upisao još jednu asistenciju, a Jović je udvostručio prednost crveno-belih. Bez obzira na to što su imali rezultatski zaostatak "građevinari" su pokušavali da pronađu idealan put do gola Rajkovića. U 26. minutu Veselinović je iskosa tukao pravo u kapitena crveno-belih, a nekoliko minuta kasnije posle asistencije Miloševića, snažnim šutem pokušao je Rodić ali se Rajković nije dao iznenaditi. Do odlaska na odmor, raspoloženi Katai je pokušao sa ivice šesnatesterca ali je lopta završila pored gola.

Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Na meču protiv "građevinara" Lalatović je pružio šansu i Mamadu Mbođu, koji je tako upisao svoj prvi zvanični nastup u dresu Zvezde.

U nastavku meča nije se promenilo mnogo toga. Crveno-beli su i dalje kontrolisali igru, a "građevinari" su pored želje da sačuvaju svoj gol tražili put do Rajkovićeve mreže. Igrao se 54. minut kada je lopta prošla kroz peterac i stigla do ovića koji je sa svega pet metara šutirao preko gola. Već u sledećem napadu Lazović je iz srca šesnaesterca iskosa šutirao pored gola. Zapretili su i "građevinari" u 73. minutu kada je Rodić uputio snažan šut sa osamnaest metara ali je lopta završila preko gola. Igrači Rada pokušali su i presingom da priđu golu crveno-belih, ali im to nije polazilo za rukom. U samom finišu meča, svoj šut oprobao je i Jelić ali je lopta završila pored stative, tako da su do isteka 90. minuta izabranici Nenada Lalatovića sačuvali prednost i zasluženo slavili.

CRVENA ZVEZDA – RAD 2:0 (2:0)

STRELCI: 1:0 Orlandić u 13, 2:0 Jović u 16. minutu.

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Srđan Jovanović.

GLEDALACA: Meč je odigran bez prisustva publike.

ŽUTI KARTON: Grujić (Crvena zvezda), Maraš, Rodić, Gnjatić (Rad).

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković (od 85. Petković), Pavićević, Jovanović (od 80. Mbođ), Anđelković, Grujić, Lazović, Ristić, Katai, Jović, Orlandić (od 62. Avramovski).

RAD: Radunović, N. Đurić, I. Đurić, Maraš, Obradović, Gnjatić, Milošević, Rodić, Ljujić (od 61. Simić), Mihajlović (od 76. Mladenović), Veselinović (od 61. Jelić).