15°C
17.05.2024.
117.105
107.8514

JSL: Voši bod na gostovanju u Nišu, pobeda Rada, Novi Pazar ubedljiv u Lučanima!

21.03.2015. 16:34 16:05
Mijat Gaćinović na utakmici protiv Radničkog
Mijat Gaćinović na utakmici protiv Radničkog / Izvor: Tanjug

Minimalnu pobedu ostvario je OFK Beograd, Radnički 1923 bolji od Voždovca.

U jednom od derbija kola Radnički i Vojvodina su podelili bodove (1:1). Nišlije su povele već na početku meča pošto je u 6. minutu mrežu Novosađana pogodio Marjanović. A da sa gostovanja u Nišu ne odu praznih ruku, Vojvodini je obezbedio kapiten Mijat Gaćinović pogotkom u 59. minutu.

Sa gostovanja u Lučanima, ekipa Novog Pazara nosi ceo plen pošto je sa 3:1 savladala domaću ekipu Mladosti. Gosti su poveli već u 5. minutu kada se u strelce upisao Bruno. Par minuta kasnije, Živadinović je poravnao rezultat ali se na kraju ispostavilo da je to bilo sve od domaće ekipe. Do kraja susreta u strelce se upisao i Radivojević, a tačku na rezultat pogotkom sa kreča stavio je Pavlović.

Ekipa OFK Beograda ostvarila je minimalnu ali veoma važnu pobedu pošto je na domaćem terenu savladala Borac. Pobedonosni pogodak za "romantičare" postigao je Liščević u 57. minutu.

Sigurna je bila i ekipa Rada, koja je na Banjici savladala Donji Srem sa 2:0. Prvi pogodak za "građevinare" postigao je iz penala kapiten Branislav Milošević, a tačku na rezultat autogolom stavio je Josimov u 67. minutu.

Ekipa Radničkog iz Kragujevca je pred domaćom publikom savladala Voždovac sa 2:1. Domaći su golom Miljuša poveli već u 11. minutu, a svoju prednost udvostručili su u 70. minutu kada se u strelce upisao Milovanović. Poraz "zmajeva" uspeo je da ublaži Karaklajić pogotkom u nadoknadi vremena.