LIGA EVROPE: Partizan pobedio u sred Nemačke i prekinuo još jednu crnu seriju

01.10.2015. 19:30
Andrija Živković
Andrija Živković / Izvor: Beta/AP

U prvom kolu crno-beli u Beogradu pobedili AZ Alkmar, sada su slavili i na gostovanju u Augzburgu. Posle dva kola su prvi na tabeli.

Svaka čast fudbalerima Partizana. Ekipa Zorana Milinkovića je slavila sa 3:1, na gostovanju Augzburgu u utakmici 2. kola Lige Evrope i tako zauzela prvo mesto u grupi L. Dvostruki strelac bio je Andrija Živković, autogol je postigao Korejac Ji Dong-Von, a i tada je Partizanov "zlatni orlić" bio "asistent", pošto je izveo korner. Jedini gol za ekipu iz Bavarske dao je Raul Bobadilja koji je propustio nekoliko dobrih prilika. Treba reći i da je u poslednjih pola sata igrao bez Aleksandra Subića koji je isključen.

Ovim trijumfom prvak Srbije prekinuo je jedan crni niz, pošto u sedam dosadašnjih mečeva nije pobedio na gostovanju u Nemačkoj (više pročitajte OVDE). Podsetimo, protiv AZ Alkmara u uvodnom kolu došao je do prve evropske pobede posle šest godina (više pročitajte OVDE). Takođe, upisana je prva pobeda na gostovanju u Ligi Evrope, posle 13 poraza i dva remija.

Ovaj trijumf u velikoj meri otvara "vrata" ka proleću u Evropi. U narednom kolu (22. oktobra), "parni valjak" će ugostiti Atletik Bilbao koji je kao gost izgubio od AZ Alkmara sa 2:1 (više pročitajte OVDE). U nedelju (13 časova) Partizan će igrati protiv Čukaričkog u Superligi.

Vratimo se meču u Bavarskoj. Crno-beli su otišli na gostovanje sa umerenim optimizmom, a na kraju su se vratili sa celim "plenom". Odličnu partiju pružio je pomenuti Živković, a na golu je bio fenomenalan prezimenjak Živko koji je u nekoliko navrata sačuvao mrežu. Takođe, Alen Stevanović je zadavao dosta problema odbrani domaćina koja je tri puta kapitulirala.

Ono što međutim može da zabrine Milinkovića je povreda Abubakara Oumarua koga je zbog problema sa zadnjom ložom zamenio Valerij Božinov koji je i sam kasnije, u drugom poluvremenu izašao, posle isključenja Subića. Povredio se i Gregor Balažic koga je na početku drugog poluvremena zamenio Miloš Ostojić.

Na SrbijaDanas.com mogli ste da pratite dešavanja sa "Augzburg arene".

TOK UTAKMICE

KRAJ.

Igra se još dva minuta.

86. minut - Grobari pevaju "Auf Viderzeen"

79. minut - Bobadilja pokušava, lopta odlazi preko gola. Živković se ljuti na saigrače.

75. minut - Pada Bobadilja u kaznenom. Nema penala.

66. minut - Milinković izvodi Božinova koji je zamenio Oumarua. Na terenu je Petrović.

64. minut - Subiću je pokazan crveni (drugi žuti) karton. Partizan ostaje sa desetoricom. Problem za Partizan.

63. minut - GOOOOOL! - Ponovo Živković, sada za 3:1. Sa desne strane šutira, lopta na putu ka golu pogađa igrača nemačkog tima i završava u mreži Hica.

58. minut - GOL! Smanjuje Augzburg na 2:1. Odlična akcija domaćina. Bobadilja realizuje dodavanje Altintopa sa leve strane iz kaznenog prostora.

54. minut - GOOOOOL! - Vodi Partizan sa 2:0. Ovog puta autogol. Svoju mrežu posle kornera Živkovića pogađa Ji Dong-Von.

47. minut - Šta radi Bobadilja odbrani Partizana. Kako je izbacio dvojicu čuvara koji su lako ispali posle odličnih finti. Ipak, na kraju brani Živković.

Umesto Balažica u igri je Ostojić. Dvostruka izmena u Augzburgu. Počinje drugo poluvreme.

Kraj poluvremena.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Verheg šutira, ali lopta odlazi preko gola.

Sudijska nadoknada od dva minuta.

41. minut - Defanzivci Partizana zaboravili na Bobadilju. Argentinac prihvata loptu na 11 metara, ima vremena da se namesti. Šutira, ali preko gola Živkovića.

38. minut - Stevanović ide ka kaznenom prostoru. Sa ivice pokušava da proigra strelca do sada jedinog gola, ali pas je presečen.

31. minut - GOOOOOL! - Vodi Partizan. Strelac Živković. Kapiten Babović sa centra terena proigrava Živkovića, koji ima pored sebe dvojicu čuvara. Ulazi u kazneni, "skreće" ulevo i šutira u suprotan ugao gola. Lopta je u mreži Hica. Slavlje navijača crno-belih na tribinama "Augzburg arene".

Gol Andrije Živkovića pogledajte OVDE

28. minut - Brani Živković šut Bobadilje sa ivice kaznenog prostora, a ubrzo glavom pokušava Matavž. Udarac glavom, ali lopta odlazi tik pored stative.

21. minut - Slobodan udarac za Augzburg, sa 17 metara. Bobadilja preko gola. Pre toga umesto povređenog Oumarua (zadnja loža), na terenu je Božinov.

14. minut - Na drugoj strani odličan solo prodor Stevanovića, ali u poslednjem trenutku domaćin sprečava novajliju u redovima crno-belih. Do sada najbolja šansa za srpskog šampiona.

13. minut - Bobadilja šutira, ali odlična intervencija Subića ispred golmana Živkovića. Otklonjena velika opasnost.

Utakmicu uživo prati i Nenad Krstić. O tome više pročitajte OVDE

5. minut - Jevtović zbog starta na sredini terena dobija žuti karton, prvi na utakmici.

Počinje utakmica. Partizan u crnim, a domaćin u belim dresovima.

Trese se "mušema", ekipe izlaze na teren.

AUGZBURG - PARTIZAN 1:3

STRELCI: Bobadilja 58. - Živković 31, 63, Ji Dong-Von 54. ag

STADION: "Augzburg arena" (Augzburg)

SUDIJA:  Aleksandru Tudor (Rumunija)

ŽUTI KARTONI: Kalsen-Braker, Esvajn, Hong Jeon-Ho - Jevtović, Subić, Vulićević, Petrović

CRVENI KARTONI: Subić

AUGZBURG: Hic, Verheg, Hong Jeon-Ho, Kalsen-Braker (od 75. Trohovski), Fojlner (od 46. Maks), Bajer, Ko Ja-Čeol, Altintop, Ji Dong-Von, Bobadilja, Matavž (od 46 Esvajn). Trener: Markus Vajncirl.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic (od 46. Ostojić), Fabrisio, Subić, Babović, Jevtović, Brašanac, Živković, Stevanović, Oumaru (od 21. Božinov (od 66. Petrović)). Trener: Zoran Milinković.