23°C
30.04.2024.
117.1117
109.3684

LIGA EVROPE: Remi u Ukrajini, "žuta podmornica" torpedovala Liverpul u završnici (VIDEO+FOTO)

28.04.2016. 23:03
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Odigrane prve utakmice polufinala Lige Evrope.

Remi i pobeda u "pet do 12". Ovako su završene prve utakmice polufinala Lige Evrope, koje su odigrane u Ljvovu i u Viljarealu. Šahtjor i Sevilja su odigrali 2:2, dok su na "Madrigalu" mreže mirovale, sve do drugog minuta sudijske nadoknade. Tada je Adrijan Lopez doneo veliku radost domaćinu. Za trijumf od 1:0.

Utakmica u Ukrajini bila je bogatija golovima, a vodeći gol za goste iz Španije dao je Vitolo. Vezni igrač Sevilje ušao je u kazneni prostor, "zalomio" čuvara, a zatim poslao loptu kroz noge golmana Pjatova. U nastavku meča došlo je do preokreta, a pogotke su postizali Marlos i Taras Stepanenko. Na novi gol, i novo izjednačenje se čekalo sve do 81. minuta. Fakundo Fereira je skrivio penal, a Kevin Gameiro je iskoristio najstrožu kaznu. Asistent kod vodećeg gola šutirao je po sredini i pogodio. Za konačnih 2:2.

PREDOMISLIO SE: Reprezentacija? Sad može!

U duelu "žute podmornice" i "crvenih" pogodaka nije bilo dugo. Prilika je bilo, posebno u samoj završnici. U 87. minutu Sedrik Bakambu je snažno šutnuo ali je Simon Minjole odlično odbranio. Nedugo zatim, na drugoj strani, Alberto Moreno je sa desetak metara šutirao, preko gola. I kada se činilo da pobednika neće biti, Adrijan Lopez je posle kontre pogodio mrežu gostiju.

UZNEMIRUJUĆI VIDEO: Partizan objavio snimak prebijanja Vazurinog obezbeđenja

Revanši su na programu za sedam dana, a finale će biti odigrano U Bazelu, 18. maja.

OVDE pročitajte više o podvigu igrača Radničkog iz Niša, a OVDE zašto je suspendovan jedan fudbaler Liverpula