LŠ: Realu pala "kruna", Juve je u finalu (VIDEO)

13.05.2015. 22:42
Slavlje igrača Juventusa u polufinalu Lige šampiona sa Realom
Slavlje igrača Juventusa u polufinalu Lige šampiona sa Realom / Izvor: Beta/AP

Nakon remija u revanšu elitnog takmičenja, "stara dama" obezbedila plasman u finale.

Berlin, 6. juna biće poprište finalnog duela UEFA Lige šampiona između Barselone i Juventusa. U revanšu drugog polufinala, odigranom u Madridu "stara dama" iz Torina je odigrala nerešeno protiv Reala (1:1) i prošla ukupnim rezultatom 3:2, a strelci su bili Kristijano Ronaldo i Alvaro Morata. Samim tim, Real neće odbraniti tron, dok će Juventus dobiti šansu da osvoji treći trofej konitinentalnog šampiona. "Bjankoneri" su se poslednji put u finalu elitnog akmičenja radovali 1996. godine.

Fudbaleri Juventusa slave plasman u finale Lige šampiona
Fudbaleri Juventusa slave plasman u finale Lige šampiona / Izvor: Beta/AP

Prva izglednija prilika za Real viđena je u 11. minutu, kada je Kristijano Ronaldo izveo slobodan udarac. Ipak, lopta je otišla preko prečke pošto ju je u živom zidu zakačio Arturo Vidal. Međutim, prva zvezda "los blankosa" je pogodila mrežu "stare dame" u 23. minutu. Pre toga je Đorđo Kjelini oborio Hamesa Rodrigeza, a odgovornost je preuzeo Ronaldo. Bio je siguran, za prednost od 1:0 i novi gol na večnoj listi strelaca "kraljevskog kluba"

Krajem prvog poluvremena, u 44. minutu pokušao je Rodrigez da iznudi novi jedanaesterac, ali ga je sudija Erikson "nagradio" žutim kartonom. Na izjednačenje u duelu dva velikana evropskog fudbala čekalo se do 57. minuta, a strelac je bio Alvaro Morata koji je ponikao upravo u Realu. Loptu mu je spustio Pol Pogba, a Morata je iskoristio "pospanost" odbrane Madriđana, ali zbog svoje "prošlosti" nije slavio gol.

U nastavku meča, ispred oba gola viđene su izgledne prilike, ali Garet Bejl (dva puta) i Klaudio Markizio nisu bili uspešni. Tada su se istakli golmani Juventusa Bufon i Reala Iker Kasiljas. Detalj koji takođe treba spomenuti je izmena u redovima Juventusa. Pirlo je u 79. minutu ustupio mesto Barzaljiju, i dobio ovacije sa tribina stadiona "Santijago Bernabeu". Aplauzima je ispraćen i Morata, nekoliko minuta kasnije kada je izašao. Šansu je dobio Fernando Ljorente.

Kasiljas je u poslednjim trenucima spasio svij tim posle udaraca Pogbe i Vidala, ostavivši nadu da "tinja". Ipak, promene rezultata nije bilo.

Fudbaler Reala Kristijano Ronaldo u utakmici sa Juventusom
Fudbaler Reala Kristijano Ronaldo u utakmici sa Juventusom / Izvor: Beta/AP

U utorak, plasman u finale Lige šampiona već je obezbedila Barselona, a o tome više pročitajte OVDE. Tako će ljubitelji španskog fudbala ostati bez prilike da gledaju "El Klasika" u borbi za "ušati pehar".

REAL MADRID - JUVENTUS 1:1 (1:0)

Strelci: Ronaldo u 23. iz penala - Morata u 57. minutu

Real Madrid: Kasiljas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kros, Isko, Rodrigez, Bejl, Benzema (od 67. Čičarito), Ronaldo. Trener: Karlo Anćeloti.

Juventus: Bufon, Lihtštajner, Bonući, Kjelini, Evra, Pirlo (od 79. Barzalji), Pogba (od 88. Pereira), Markizio, Vidal, Morata (od 84. Ljorente), Tevez.  Trener: Masimilijano Alegri.