117.1015
108.2069

LŠ (kvalifikacije): Partizanova deca zapušila usta Bekaliju, crno-beli obezbedili evropsku jesen! (VIDEO)

05.08.2015. 19:56 14:38
Fudbaleri Partizana slave gol Stefana Babovića u meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Steaue / Izvor: MN Press

Šampion Srbije posle preokreta u drugom poluvremenu plasirao se u poslednje kolo kvalifikacija za elitno evropsko takmičenje.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of Lige šampiona pošto su u meču trećeg kola savladali rumunsku Steauu rezultatom 4:2 (1:2).

Crno-beli su još jednu evropsku jesen obezbedili nestvarnim preokretom u drugom poluvremenu u kojem je šampion Srbije, uprkos promašenom jedanaestercu Valerija Božinova, iskoristio igrača više i sa tri vezana gola Marka Jevtovića, Andrije Živkovića i Nikole Trujića potpuno preokrenuli rezultat i tako na najbolji način odgovorili predsedniku rumunskog prvaka na njegovu opasku da crno-beli "ne mogu da postignu gol ni za 2.000 godina", a sebi, potpuno zasluženo trasirali put u završnu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, ali i obezbedili učešće u grupnoj fazi Lige Evrope u slučaju neuspeha u plej-ofu čiji je žreb na programu u petak.

Sve golove sa revanš meča Partizan - Steaua možete pogledati OVDE.

Fudbaleri Partizana slave gol Andrije Živkovića u meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Steaue / Izvor: MN Press

Sve je kao po loju krenulo prvaku Srbije. Crno-beli su već u osmom minutu preko kapitena Stefana Babovića stigli do željenog vođstva za delirijum u Humskoj. Vulićević je centrirao lopta se odbila od jednog fudbalera gostiju, da bi Pap očajno reagovao i servirao loptu iskusnom vezisti crno-belih kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

Ipak, umesto da ih vođstvo ponese, crno-bela radost trajala je samo do prvog narednog napada gostiju. Jedan "balon" u šesnaesterac Partizana, ovog puta je rezultirao slabom reakcijom domaće odbrane, a loše "očišćenu" loptu u mrežu Živkovića zakucao je Suli Muniru.

I u nastavku su gosti bili opasniji, u 27. minutu Tade je imao priliku, ali je pogodio samo prečku, da bi šest minuta kasnije Steaua stigla do potpunog preokreta, pošto je Jugurta Hamrun iskoristio odličan prodor Pope po desnoj strani i odličnu povratnu loptu na jedanaesterac poslao po zemlji u donji levi ugao Živkovićevog gola. U 38. minutu Valeri Božinov postigao je gol posle odlično izvedenog slobodnog udarca Babovića, ali je on opravdano poništen zbog malog ofsajda.

Naizgled idealan početak nastavka za Partizan kao kula od karata se srušila u samo dva minuta. Posle nove greške Papa, Brašanac je izbio sam pred Kožokarua, sa leđa ga je na u visini kaznenog prostora oborio Fernando Varela, a mađarski sudija Vad je fudbaleru sa Zelenortskih Ostrva pokazao put u svlačionicu, a zatim i rukom na belu tačku. Međutim, bugarski internacionalac Valeri Božinov je umesto da crno-belima donese novo slavlje tuako u stativu i ispustio priliku da meč vrati u potpunu rezultatsku neizvesnost.

A onda potpuni preokret u deset minuta. Na isteku jednog časa igre crno-beli stižu do izjednačenja, pošto je posle udarca Marka Jevtovića lopta zakačila pravog tragičara na ovom susretu Paula Papa, promenila pravac i završila u mreži. Samo devet minuta kasnije posle odličnog prodora Abubakara, mladi Andrija Živković se majstorski oslobodio čuvara i odličnim udarcem pogodio za novo vođstvo crno-belih i novi delirijum na stadionu u Humskoj.

Gosti kao da su potpuno potonuli posle tog gola. Istina, pap je pokušao da se iskupi za brojne greške, ali je i njegov gol opravdano poništen zbog ofsajda, da bi u nastavku Partizan imao mnogo više prilika da dođe do ubadljivije pobede, nego što su gosti bilu blizu izjednačenja. Tako je u sudijskoj nadoknadi Nikola Trujić iskoristio jednu od njih, posle centaršuta Živkovića u nadoknadi iz drugog pokušaja pogodio za otklanjanje svih dilema i crno-belu evropsku jesen.

LŠ, 3. kolo kvalifikacija (revanš): PARTIZAN - STEAUA 4:2 (1:2)

STRELCI: 1:0 Babović u 8, 1:1 Suli u 11, 1:2 Hamrun u 33, 2:2 Jevtović u 60, 3:2 Živković u 69, 4:2 Trujić u 90+2. minutu.

STADION: Partizana

GLEDALACA: oko 30.000

SUDIJA: Ištvan Vad (Mađarska)

CRVENI KARTON: Varela u 48. minutu

PARTIZAN: Živković, Vulićević, Balažic, Dornelas, N. Petrović, Babović (od 90. Trujić), Jevtović, Brašanac, A. Živković, Božinov (od 60. S. Ilić), Oumaru. TRENER: Zoran Milinković.

STEAUA: Kožokaru, Alsenat, Pap, Toška, Varela, Breveld (od 72. Tudorie), Muniru, Popa, Hamrun (od 70. Janču), Kipčiju (od 51. Giljerme), Tade. TRENER: Mirel Radoi.