PRIMERA: Valensija ubedljiva, Hetafe minimalcem do prvih bodova

29.08.2014. 21:53 23:56
Detalj sa meča Sevilja - Valensija u prvom kolu Primere
Detalj sa meča Sevilja - Valensija u prvom kolu Primere / Izvor: Profimedia

"Slepi miševi" ubedljivo savladali Malagu koja je od 27. minuta igrala sa igračem manje. Golom Vaskeza Hetafe slavio protiv Almerije u prvom meču drugog kola.

Prvi mečevi druge runde španske Primere doneli su dve pobede domaćina, a trijumfe su zabeležili Hetafe i Valensija.

U prvom meču igranom na stadionu "Alfonso Perez", domaća ekipa Hetafea savladala je ekipu Almerije rezultatom 1:0 (1:0).

Domaći tim stigao je do vođstva u 29. minutu susreta, kada je Alvaro Vaskez golom završio odličan prodor Fredija Inestroze po levoj strani, posle kojeg je usledio oštar centaršut, koji je napadač Hetafea u padu smestio u mrežu Martineza i doneo svom timu tri boda.

Ovom pobedom Hetafe je stigao do prvih bodova u šampionatu, dok je Almerija posle remija sa Espanjolom u prvom kolu zabeležila prvi poraz.

Fudbaler Hetafea
Fudbaler Hetafea / Izvor: Profimedia

U drugom meču dana Valensija je na "Mestalji" bila bolja od Malage. rezultatom 3:0 (2:0).

Domaćem timu posao je znatno bio olakšan isključenjem Serđija Dardera već u 27. minutu susreta, a brojčanu prednost realizovali su posle samo četiri minuta kada je Hose Gaja savladao Kamenog. Na izmaku prvog dela igre Danijel Pareho nije iskoristio penal za "slepe miševe" posle igranja rukom Veligtona, ali je fudbaler domaćih natrčao na odbijenu loptu i duplirao prednost.

U drugom poluvremenu domaći su samo dokusurili oslabljenog rivala i golom Pabla Pjatija u 56. minutu stigli do ubedljivog trijumfa - 3:0. Valensija je posle prošlonedeljnog remija na "Ramon Sančez Pishuanu" protiv Sevilje ostala neporažena i posle drugog kola, pa sada drži prvo mesto na tabeli uoči subotnjih duela, dok je Malaga sa tri boda iz prve runde ostala na devetom mestu.

U subotu su na programu četiri utakmice, dok se u nedelju igraju dva mini derbija ovog kola: Viljareal - Barselona i Sosijedad - Real Madrid.