ŠIROM EVROPE: Čudesan preokret Evertona, Frozinone izborio istorijski trijumf! (VIDEO)

28.09.2015. 23:45
Fudbaleri Evertona slave gol Romela Lukakua u meču protiv VBA
Fudbaleri Evertona slave gol Romela Lukakua u meču protiv VBA / Izvor: Beta/AP

Glavni sudija meča na Apeninima umalo dobio batine. Atalanta vezala i peti meč bez poraza.

Fudbaleri Evertona napravili su najveći preokret ove sezone u Premijer ligi, pošto su u poslednjem meču sedmog kola Premijer lige savladali kao gosti Vest Bromvič Albion rezultatom 3:2, iako su na startu drugog poluvremena imali zaostatak od dva gola, pogocima Berina i Dosona za domaćina. Ipak, samo minut posle drugog gola VBA, "karamele" su preko Romelua Lukakua smanjili rezultat, da bi u poslednjih 15 minuta usledio potpuni preokret. Prvo je Aruna Kone doneo poravnanje rezultata, da bi šest minuta pre kraja Lukaku još jednom šokirao "Hotorn" za tri boda i peto mesto na tabeli kluba sa Mersisajda.

U italijanskoj Seriji A Frozinone je protiv Empolija zabeležio istorijsku pobedu u elitnom rangu. Novajlija u ligi je posle šokantnog remija protiv šampiona Italije Juventusa, golovima Dionizija u 58. i Sodima u 71. minutu stigao i do prve pobede u klupskoj istoriji i tako posle četiri startna poraza vezao četiri boda u dve utakmice, izjednačivši se na tabeli sa klubom iz Toskane. Meč je obeležio i fudbaler gostiju Rikardo Saponara koji se, očigledno nervozan zbog lošeg rezultata svog tima, u 77. minutu umalo nije fizički obračunao sa sudijom meča koji mu je prethodno pokazao crveni karton.

Drugi susret između Atalante i Sampdorije obeležio je autogol Moisandera već u 7. minutu, da bi Denis u prvom minutu nadoknade otklonio sve dileme. Nadu gostima dao je Sorijano u 94. minutu, ali je već bilo kasno za više od časnog poraza (2:1).