26°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

KRAJ ZA ORLOVE! Hrabra Srbija se porazom od Brazila oprostila od Rusije (VIDEO+FOTO)

27.06.2018. 21:52
Vladimir Stojković
Vladimir Stojković / Izvor: Reuters

Selesao iskoristio šanse.

Reprezentacija Srbije je porazom 0:2 od Brazila okončala učešće na SP u Rusiji. Orlovi su se hrabro suprotstavili petostrukom prvaku planete, ali su ih koštale greške u odbrani i neiskorišćene šanse. Izabranici Mladena Krstajića su tako Mondijal okončali sa tri osvojena boda, u prvom meču protiv Kostarike.

PUKLA BOMBA TRI SATA PRED BRAZIL: Reprezentativac Srbije POTPISAO za VIŠESTRUKOG prvaka Evrope (FOTO)

IZBACILA GRUDI I NAPRAVILA HAOS: Srbi su ludovali u Moskvi, a onda ih je zasenila atraktivna Brazilka! (FOTO)

NIKAD MOĆNIJE: Pogledajte kako se ORILO Bože pravde u Moskvi (VIDEO)

Orlovi imaju ogromnu podršku na stadionu Otkritje arena

Video file

SRBIJA - BRAZIL 0:2

STRELAC: Paulinjo u 36. i Tijago Silva u 68. minutu. STADION: Otkritije arena u Moskvi. GLEDALACA: 44.000. SUDIJA: Alireza Fagani (Iran). ŽUTI KARTONI: Mitrović, Matić, Ljajić (Srbija).

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov, Milinković-Savić, Matić, Ljajić (od 75. Živković), Kostić (od 82. Radonjić), Tadić, Mitrović (od 90. Jović).

BRAZIL: Alison, Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo (od 10. Filipe Luis), Kazemiro, Kutinjo (od 80. Renato Avgusto), Paulinjo (od 66. Fernandinjo), Vilijan, Nejmar, Žezus.

UZ ZVUKE PESME KOJA LEDI KRV U ŽILAMA: Legendarni srpski fudbaler napravio HAOS sa Srbima u Moskvi (VIDEO)

ŠVAJCARSKA - KOSTARIKA 2:2

STRELAC: Džemaili u 31. i Drmić u 88. minutu za Švajcarsku, a Vaston u 56. i Zomer. u 90+1. autogol za Kostariku. STADION: Kaljingrad arena. GLEDALACA: 30.000. SUDIJA: Kleman Turpan (Francuska).

ŠVAJCARSKA: Zomer, Lihtšajner, Akanđi, Šar, Rodrigez, Džaka, Džemaili, Behrami, Šaćiri, Gavranović, Embolo.

KOSTARIKA: Navas, Gamboa, A. Kosta, Gonzales, Vaston, Ovijedo, Kolindres, Borhes, Guzman, Ruiz, Kembel.

RUSI I BRAZILCI U NEVERICI: Četiri seksi Srpkinje zapalile Crveni trg u Moskvi! (FOTO)

REZULTATE I TABELU E GRUPE POGLEDAJTE OVDE

KRAJ!

90+1. - Kostarika izjednačava posle penala!

88. minut - GOL - Drmić dovodi Švajcarsku u vođstvo.

82. minut - Radonjić menja Kostića

75. minut - mondijalski debi za Andriju Živkovića.

71. minut - Stojković brani udarac Filipea Luisa sa oko 20 metara.

68. minut - GOL! Tijago Silva strelac, posle kornera Nejmara, a deluje da je svemu prethodio prekršaj nad Aleksandrom Mitrovićem.

66. minut - prva izmena na utakmici u Moskvi, Fernandinjo menja Paulinja.

65. minut - nova ŠANSA za Srbiju, posle centaršuta Rukavine šutira Mitrović glavom sa peterca, ali pravo u Alisona.

62. i 63. minut - OGROMAN PRITISAK SRBIJE - tri vezana napada Orlova, ali je nedostajao završni udarac. Na kraju je Sergej Milinkvić-Savić šutirao pored stative.

61. minut - VELIKA ŠANSA za Srbiju, ali Aleksandar Mitrović udarcem glavom sa pet metara pogađa Tijaga Silvu.

57. minut - pritisak Brazila, dva vezana kornera

56. minut - GOL! Vaston daje gol za Kostariku

53. minut - odličan kontranapad Orlova, ali se na kraju spetljao Ljajić, pa je propala dobra prilika.

48. minut - žuti karton za Nemanju Matića.

DRUGA POLUVREMENA

POLUVREMENA

45+1. minut - Nejmar sa više od 20 metara prebacuje gol.

35. minut - GOL! Brazil vodi, strelac je paulinjo, lobovao je istrčalog Stojkovića posle fenomenalne asistencije magičnog Kutinja.

34. minut - šansa za Srbiju, Mitrović pokušava makazicama, ali šalje loptu visoko iznad gola.

33. minut - žuti karton za Adema Ljajića, zbog starta nad Nejmarom.

SVEDOCI SMO ISTORIJE: Eliminacija Nemačke je potvrdila ŠOKANTNO prokletstvo! (FOTO)

ŠOK NAD ŠOKOVIMA: Reprezentativac Nemačke umalo da se POTUČE sa navijačima (FOTO)

31. minut - GOL! Švajcarska vodi protiv Kostarike - Džemaili strelac - Srbiju sad samo pobeda nad Brazilom vodi u nokaut fazu.

29. minut - Šansa za Brazil, Žesus lomi Veljkovića, ali njegov udarac blokira Milenković.

26. minut - Gabrijel Žesus je na zemlji, traži lekarsku pomoć, ali se posle itervencije doktora vratio u igru.

25. minut - Zicer za Brazil, udarac Nejmara, ali Stojković čudesno brani

24. minut - Novi pokušaj Kolndresa, odbrana Švajcarske blokira njegov udarac.

21. minut - korner za Srbiju, ali golman Alison boksuje loptu.

19. minut - Nova šansa za Kostarike, udarac Ovijeda iskosa sa 15 metara brani raspoloženi Zomer.

16. minut - Miranda šutira Mitrovića pred golom Brazila, ali sudije ne reaguju, a ni VAR arbitri.

14. minut - prvi pokušaj Orlova, ali je udarac Kostića izblokiran, od svega samo korner.

12. minut - Kostarikanac Gamboa dobija žuti karton.

OBRAZA NEMATE, A NI SRAMOTE: SKANDALOZNA odluka FIFA, Švajcarci NAGRAĐENI neposredno pred meč sa KOSTARIKOM (FOTO)

10. minut - u igru je ušao Filipe Luis umesto povređenog Marsela.

8. minut - povredio se Marselo.

7. minut - VELIKA šansa za Kostariku, udarac Kolindresa glavom brani golman Švajcarske Jan Zomer.

4. minut - Felipe Kutinjo izlazi jedan na jedan sa Stojkovićem, golman Orlova brani, ali je vemu prethodio ofsajd.