EURO 2020 - PREGLED DANA: Rusi i Velšani slavili, Italijani deluju zastrašujuće (VIDEO)

16.06.2021. 23:03
Italija
Italija / Izvor: Reuters
Odigrana su tri susreta na Evropskom prvenstvu koje se igra širom Starog kontinenta.

Ovog 16. juna odigrane su tri utakmice na Evropskom prvenstvu u fudbalu. Dan je otvorila pobeda Rusije nad Finskom od 1:0 u grupi B, a zatim su došla dva meča grupe A: Vels sa 2:0 savladao Rusiju, a dan je završen duelom Italija - Švajcarska.

PREDLOG DANA: Najtraženiji srpski fudbaler u Evropi odigrao humanitarni tiket (FOTO)

JOŠ JEDNA JEZIVA SCENA NA EP: Fernandeš prebačen u bolnicu! Oglasila se reprezentacija Rusije (VIDEO)

UEFA SUROVA PREMA SRBINU: Arnautović SUSPENDOVAN! Marko je ODMAH reagovao

Rani popodnevni ternim je bio rezervisan za duel na "Gasprom areni" u Sankt Peterburgu gde smo gledali smo otvorenu utakmicu sa pregršt prilika na obe strane terena. Finska je u 3. minutu postigla gol preko Pohjanpala, ali je isti poništen na asitenciju arbitara iz VAR sobe, jer se napadač Union Berlina se nalazio u ofsajdu.

Rusija je zaigrala bolje od sredine prvog dela igra, a do vođstva su stigli u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Ofanzivac italijanske Atalante, Aleksej Mirančuk, matirao je Hardecog fenomenalnim pogotkom sa desetak metara.

Opet je tim koji je igrao protiv Finske imao igrača koji je meč završio u bolnici. Desni bek moskovskog CSKA i reprezentativac Rusije Mario Fernandeš, je u 26. minutu utakmiceke u Sankt Peterburgu na nosilima iznet sa terena, nakon što su mu lekari nekoliko minuta ukazivali pomoć na terenu. On je nezgodno pao na leđa, u pokušaju da zahvati loptu.

Zatim je Reprezentacija Velsa pobedila je Tursku sa 2:0 u utakmici drugog kola A grupe Evropskom prvenstvu Meč je odgran u Bakuu (Azerbejdžan), gde su naravno svi zdušno bili uz Turke. Momci sa Ostrva su poveli pred sam kraj prvog dela (43. minut) i to preko Arona Remzija, koji je svakako bio najopasniji tokom celog meča.

Vels je bio na pragu da povede sa 2:0 i sredinom drugog dela. Geret Bejl srušen u kaznenom prostoru i sudija je pokzao na belu tačkju.On je i preuzeo odgovornost, ali šutirao je katastrofalno, visoko preko gola. Poznato je da ne treba zbog koncentracije da šutira fudbaler nad kojim je načinjen prekršaj, ali Bejl to nije ispoštovao. Samo minut kasnije bio je u prilici da postigne gol, ali opet nije bio uspešan.

Ipak, uspeli su u poslednjim sekundama da postignu i drugi gol preko Robertsa i tako su na kraju slavili čak i ubedljivo, a na terenu nije bilo uopšte tako.

Fudbaleri Italije još jednom su pokazali da imaju domet za velika dela. Azuri su na Olimpiku u meč drugog kola grupe "A" savladali reprezentaciju Švajcarske rezultatom 3:0 (1:0), a apsolutni heroj pobedničkog sastava bio je dvostruki strelac Manuel Lokateli.

Vezista Sasuola je briljirao u Rimu, postigao je oba pogotka sa Italijane. Prvi put se velika želja Juventusa u listu strelaca upisala u 26. minutu. Domeniko Berardi je u stilu Mesija prošao sa desne strane i kao na tacni poslužio 23-godišnjeg saigrača.

Azuri su uprkos pogotku nastavili sa napadima, međutim, na drugi gol čekalo se do 52 minuta kada je ponovo zablistao Lokateli. Opalio je Manuel sa 18 metara, Jan Zomer je samo pogledom ispratio loptu.

Konačan rezultat postavio je Ćiro Imobile u 89. minutu. Napadač Lacija pogodio je mrežu Švajcarske sa 20-tak metara.

Italija se novom, drugom pobedom u grupi "A" i matematički plasirala u drugu fazu Evropskog prvenstva. Sajdžije su ostale na jednom bodu koji su osvojili u meču sa Velsom.

Najnovije - Vesti

HOROR U POLA NOĆI: Muškarac zvao policiju iz mrtvačnice, njegove reči LEDE KRV U ŽILAMA! Policija ovo nikada neće zaboraviti