BELINGEM PRAVI LAF: Nisam zaslužio priznanje za igrača utakmice
Nagarada je trebalo da pripande nekom drugom
Iako je posle remija Engleske i Gane (0:0) proglašen za najboljeg igrača utakmice drugog kola grupe L na Svetskom prvenstvu, Džud Belingem smatra da priznanje nije trebalo da završi u njegovim rukama.
Mladi engleski vezista iskreno je priznao da su, po njegovom mišljenju, nagradu više zaslužili igrači Gane, pre svega defanzivci koji su uspešno zaustavili engleske napade.
- Iskreno, ne mislim da sam zaslužio nagradu. Verovatno je trebalo da pripadne nekom od njihovih igrača koji su odigrali odlično u odbrani. Zahvalan sam svima koji su glasali za mene, ali oni su je više zaslužili - rekao je Belingem.
Njegova samokritičnost brzo je postala hit na društvenim mrežama, kao i fotografija sa uručenja priznanja na kojoj, za razliku od uobičajenih osmeha, ima ozbiljan i zamišljen izraz lica.
Belingem je pozvao i engleske navijače na strpljenje posle drugog meča na turniru.
- Sa Engleskom je uvek isto. Pobedimo u prvom kolu, a onda posle remija u drugom krene panika. Turnir je tek počeo. Gana je igrala na rezultat koji joj je odgovarao i odradila je sjajan posao. Nema razloga za brigu, već smo okrenuti sledećoj utakmici.
Engleska je posle dva kola nadomak plasmana u nokaut fazu, a u poslednjem meču grupe igra protiv Paname.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.