БЕЛИНГЕМ ПРАВИ ЛАФ: Нисам заслужио признање за играча утакмице
Нагарада је требало да припанде неком другом
Иако је после ремија Енглеске и Гане (0:0) проглашен за најбољег играча утакмице другог кола групе Л на Светском првенству, Џуд Белингем сматра да признање није требало да заврши у његовим рукама.
Млади енглески везиста искрено је признао да су, по његовом мишљењу, награду више заслужили играчи Гане, пре свега дефанзивци који су успешно зауставили енглеске нападе.
- Искрено, не мислим да сам заслужио награду. Вероватно је требало да припадне неком од њихових играча који су одиграли одлично у одбрани. Захвалан сам свима који су гласали за мене, али они су је више заслужили - рекао је Белингем.
Његова самокритичност брзо је постала хит на друштвеним мрежама, као и фотографија са уручења признања на којој, за разлику од уобичајених осмеха, има озбиљан и замишљен израз лица.
Белингем је позвао и енглеске навијаче на стрпљење после другог меча на турниру.
- Са Енглеском је увек исто. Победимо у првом колу, а онда после ремија у другом крене паника. Турнир је тек почео. Гана је играла на резултат који јој је одговарао и одрадила је сјајан посао. Нема разлога за бригу, већ смо окренути следећој утакмици.
Енглеска је после два кола надомак пласмана у нокаут фазу, а у последњем мечу групе игра против Панаме.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.