NA KRAJU JE DOBRO: Selektor Kolumbije - "Bilo je napeto, ali smo zasluženo pobedili"
Južnoamerikanci obezbedili nokaut fazu
Selektor fudbalske reprezentacije Kolumbije Nestor Lorenco oglasio se posle trijumfa protiv Demokratske Republike Kongo na Svetskom prvenstvu.
- Verovatno smo mogli da postignemo više golova, bilo je napeto do kraja, ali smo zasluženo pobedili - izjavio je Nestor.
Fudbaleri Kolumbije pobedili su u Gvadalahari reprezentaciju DR Konga rezultatom 1:0 u drugom kolu grupe K na SP.
- Želim da zahvalim timu na njihovom trudu. Pratili su plan igre do poslednjeg detalja - rekao je Nestor, preneli su američki mediji.
Fudbaleri Kolumbije se nalaze na prvom mestu na tabeli grupe K sa šest bodova i već su obezbedili plasman u šesnaestinu finala SP. Portugal je drugi sa četiri, Kongo ima tri, dok je Uzbekistan poslednji, četvrti bez bodova.
- Igrali smo protiv veoma dobrog tima, koji je bio nadmoćniji. Naši igrači su se borili na terenu da izvuku rezultat, ali nismo uspeli. Portugal i Kolumbija nam daju veliko iskustvo, jer je ovo prvo SP za naš tim - izjavio je selektor Konga Sebastijen Desabr.
Poslednje, treće kolo grupe K na programu je 28. juna, a sastaće se: Kolumbija - Portugal i DR Kongo - Uzbekistan.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.