НА КРАЈУ ЈЕ ДОБРО: Селектор Колумбије - "Било је напето, али смо заслужено победили"
Јужноамериканци обезбедили нокаут фазу
Селектор фудбалске репрезентације Колумбије Нестор Лоренцо огласио се после тријумфа против Демократске Републике Конго на Светском првенству.
- Вероватно смо могли да постигнемо више голова, било је напето до краја, али смо заслужено победили - изјавио је Нестор.
Фудбалери Колумбије победили су у Гвадалахари репрезентацију ДР Конга резултатом 1:0 у другом колу групе К на СП.
- Желим да захвалим тиму на њиховом труду. Пратили су план игре до последњег детаља - рекао је Нестор, пренели су амерички медији.
Фудбалери Колумбије се налазе на првом месту на табели групе К са шест бодова и већ су обезбедили пласман у шеснаестину финала СП. Португал је други са четири, Конго има три, док је Узбекистан последњи, четврти без бодова.
- Играли смо против веома доброг тима, који је био надмоћнији. Наши играчи су се борили на терену да извуку резултат, али нисмо успели. Португал и Колумбија нам дају велико искуство, јер је ово прво СП за наш тим - изјавио је селектор Конга Себастијен Десабр.
Последње, треће коло групе К на програму је 28. јуна, а састаће се: Колумбија - Португал и ДР Конго - Узбекистан.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.