NE MOŽE MU NIKO NIŠTA, JAČI JE OD SUDBINE: Aleksandar Mitrović vodi Srbiju na Mundijal!

30.03.2021. 16:26 19:41
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

Pet golova na tri utakmice fantastičnog napadača Fulama.

Fudbalska reprezentacija Srbije stigla je do druge pobede u grupi "A" kvalifikacija za Mundijal 2022. u Kataru. Orlovi su u 3. kolu savladali Azerbejdžan u Bakuu rezultatom 2:1 (1:0) i tako se približili konačnom cilju - plasmanu na Svetsko prvenstvo u Katar.

PIKSIJEVA MAGIJA - Šta to ima NOVA reprezentacija Srbije, a što nije imala pre?

TRANSFER KARIJERE: Srbin na meti Atletiko Madrida, Jorgandžije spremaju milione

PRVI ISPIT ZRELOSTI Današnji meč presudno utiče na javno mnjenje - narod će da veruje ili ne veruje Piksiju

Od prvog sudijskog zvižduka bilo je jasno da će se u Bakuu voditi prava rovovska bitka. Azeri su postavili dupli blok, poslednja linija je praktično sedela u krilu golmana Magomedalijeva. Srbija je imala inicijativu, posed lopte, međutim, velikih prilika nije bilo. Jedinu pravu šansu u prvom poluvremenu Orlovi su pretvorili u pogodak. Igrao se 16. minut kada je Tadić proigrao Mitrovića, a ovaj maestralno sa 15-tak metara trese mrežu domaće selekcija.

Mogli su puleni Italijana Di Bijazija da u 30. minut stignu do izjednačenja. Gorbani je šutira sa ivice šesnaestreca, Rajković je odlično intervenisa. Do kraja prvog dela igre nije viđeno ništa vredno pomena, Srbija na veliki odmor odlazi sa zlata vrednom prednošću.

Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Drugo poluvreme nije dobro počelo po našu reprezentaciju. Azeri su krenuli u visokom tempu, odlučni da stignu što pre do izjednačenja. Umnogome je tome kumovao Kostić. Ofanzivac Ajntrahta je nesmotreno oborio Mahmudova u šesnaestercu - isti igrač rutinski, u 59. minutu matira Rajkovića.

Dragan Stojković Piksi
Dragan Stojković Piksi / Izvor: MN Press

Posle pogotka smo praktično gledali identičnu situaciju iz prvog dela meča. Domaćin se povukao i čekao svoju šansu iz kontranapada, koju na našu sreću nisu dočekali. Ključni detalj na utakmici desio se u 81. minutu kada je Milinković-Savić uposlio Mitrovića koji fenomenalno, iz kolena, donosi novo vođstvo i veliku radost kompletnoj naciji.

Do kraja susreta puleni Dragana Stojkovića znalački su držali loptu u svom posedu i mirno priveli duel kraju.

Srbija je kvalifikacije startovala odlično, osvojeno je 7 od mogućih 9 bodova. Ukoliko Piksi i njegovi izabranici nastave u ovakvom ritmu, Mundijal u Kataru će biti realan cilj.

Orlovi sledeći meč igraju 4. septembra kada će u Beogradu gostovati Luksemburg.

KRAJ UTAKMICE!
Azerbejdžan - Srbija 1:2.
90. minut
Igraće se još 5 minuta!
86. minut
Vlahović i Ristić menjaju Mitrovića i Radonjića.

81. minut
GOOOOL! Ponovo Mitrović! Aleksandar je iz kolena sjajno, sa ivice kazenog prostora, doneo novo vođstvo Srbiji. .

79. minut
Jafraguljev menja povređenog Emrelija.

75. minut
Žuti karton za Gudelja. Vezista je nesmotreno oborio Šejdajeva.
75. minut
Jović menja Tadića.
74. minut
Mitrović je imao odlično šansu! Ponovo je Tadić uposlio snažnog golgetera, a ovaj puca pravo u golmana.
72. minut
Nova promena kod domaćih. Halilzadev je na terenu. Na klupu se preselio Salahli.
71. minut
Radonjić je uputio oštar centaršut - Megamodalijev siguran.
68. minut
Šejdajev i Emreli menjaju Gorbanija i Nurijeva.
64. minut
Živković menja indisponiranog Kostića, a Grujić Maksimovića.

59. minut
GOOOL! Mahmudov je siguran sa bele tačke - 1:1.

58. minut
Penal za domaće! Kostić je oborio Mahmudova u kaznenom prostoru.

54. minut
Kostić preti sa 20-tak metara. Sevnula je Filipova levica, ali pravo u čuvara mreže Azera.

48. minut
Velika prilika na Nurijeva! Ispala je srpska odbrana, ali Mitrović klizećim startom šalje loptu u korner.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Azerbejdžan - Srbija 0:1.
45. minut
Spajić je zaradio žuti karton.

43. minut
Gudelj je pokušao sa distance, ali veoma loše.

37. minut
Radonjić je probio sa desne strane kao brzi voz i uputio dobar centaršut na koji je naleteo Mitrović. Rekorder Orlova za malo neprecizan.

35. minut
Tadić preti iz voleja! Kapiten naše selekcije puca iznad prečke sa 15-tak metara.

30. minut
Odlično je gađao Gorbani sa 17 metara - Rajković fenomenalno interveniše i spašava Srbiju.

26. minut
Probao je Pavlović posle kornera, rutinska intervencija golmana domaćih.

24. minut
Tadić je centrirao sa 30-tak metara, Magomedalijev siguran.

16. minut
GOOOOL! Aleksandar Mitrović! Napadač Fulama je odlično reagovao i sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu domaćih.

11. minut
Prva šansa za domaće! Gorbani je visoko skočio nakon prekida, na svu sreću, napadačev pokušaj neprecizan.

10. minut
Srbija ima inicijativu, međutim, Azeri se brane u dublom bloku, odbrana je praktično u svom šesnaestercu.

5. minut
Početno ispitivanje snaga, igra se jako sporo i na sredini terena.

UTAKMICA JE POČELA!

- Ekstremno teška utakmica i ekstremno težak protivnik čekaju nas u Azerbejdžanu i sa tim saznanjem moramo da uđemo u utakmicu i završimo je na način na koji želimo - izjavio je popularni Piksi.

SRBIJA: - Rajković (G) - Spajić, S. Mitrović, Pavlović - Radonjić, Maksimović, Gudelj, Kostić, Tadić, Milinković-Savić - A. Mitrović

Klupa: Dmitrović (G), Nikolić (G), Petković, Ilić, Jović, Živković, Krstičić, Lukić, Vlahović, Ristić, Đuričić, Grujić

AZERBEJDŽAN: Magomedalijev (G) - Medvedev, B. Huseinov, Badalov, Krivocjuk - A. Huseinov, Mahmudov, Ibrahimli, Salahli - Nurijev, Gohrbani

Klupa: Balajev (G), Dženetov (G), Tašgin, Alijev, Mustafajev, Emreli, Šejdajev, Isaev, Jafargulijev, Halilzadev, Dinijev, Bajramov