BEZ VLAHOVIĆA NIŠTA: Juventus stigao do trijumfa!

31.08.2022. 23:21
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Profimedia

Ponovo iz slobodnjaka...

Večeras su odigrane utakmice u sklopu četvrtog kola italijanske Serija A. Fudbaleri Juventusa savladali su Speciju rezultatom 2:0, a meč je obeležio i srpski reprezentativac Dušan Vlahović.

DA LI JE ZVEZDA OŠTEĆENA? Da li je ovo penal? Procenite sami

NEĆE ON NIGDE: Kristijano Ronaldo OSTAJE u Mančesteru! (FOTO)

ZASLUŽILI SMO POBEDU: Petrić nakon derbija ODBRUSIO igračima Zvezde!

Ponovo je strelac bio Vlahović i to drugu utakmicu u nizu direktno iz slobodnog udarca.

Igrao se deveti minut susreta kada je srpski napadač namestio loptu u sličnu poziciju kao protiv Rome i i zakucao je u mrežu gostiju. To je bio treći gol "Stare dame" u poslednje tri utakmice, dva od tri su bila delo Vlahovića iz prekida.

Umalo da samo to i budu golovi tima iz Torina, ali se na kraju utakmice upisao i Arkadijuš Milik nakon što je u 85. minutu zamenio Vlahovića.

Teško da će Juventus sa takvom igrom moći do ozbiljnijeg rezultata u domaćem šampionatu. Ne možemo reći da tim Maksa Alegrija nije bila bolja, imala je više pokušaja, ali su samo dva išla između stativa.

Još jedna od glavobolja za Maksa Alegrija je povreada Vojčeha Šćešnog koji je tokom prvog poluvremena morao da izađe, a zamenio ga je Matija Perin.

U drugom susretu večeri Napoli je kiksnuo i remizirao sa Lečeom rezultatom 1:1.

Čitava utakmica na jugu Italije se svela u šest minuta. Najpre je u 25. minutu Lorenco Kolombo promašio iz penala za goste, a kazna je stigla samo dva minuta kasnije kada je mrežu Lečea zatresao Eljif Elmas.

Kratkog je daha bila proslava makedonskog reprezentativca, nakon što se Kolombo šest minuta nakon greške ispravio i postigao gol kojim je postavio konačan rezultat.

Sudeći po tome kakav je gol postigao, itekako se iskupio.