BUNDESLIGA: Čak osam golova u derbiju koji je pripao Bajernu (VIDEO)

11.03.2023. 17:45
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Reuters

Gosti samo isprovocirali domaćina ranim golom.

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su u bavarskom derbiju, u pravoj goleadi na svom terenu ekipu Augsburga rezultatom 5:3 u meču 24. kola Bundeslige.

PREMIJER LIGA: Krah Liverpula, Salah tragičar

VAN LA PARA ISPROZIVAO ZVEZDU: Došao sam jer nisam imao gde da igram fudbal

POSLE MANČESTEROVOG DEBAKLA: FIFA uvodi pravilo o "milosti"?

Gosti su jako brzo stigli do prednosti, Beriša je bio strelac u 3. minutu utakmice, ali su time očigledno samo "isporovicirali" Bajern koji je postigao 4 gola do kraja poluvremena.

Žoao Kanselo je uspeo da postigne svoj novi gol u dresu Bajerna u 15. minutu posle asistencije Sanea, da bi Pavar četiri minuta kasnije postigao gol za 2:1.

Isti igrač postiže i drugi gol na meču u 35. minutu, a Sane pogađa u 45. za ogromnih 4:1.

Uspeli su gosti gosti uspeli ponovo preko Beriše da smanje na 4:2, ali je Dejvis na drugoj strani pogodio za "petardu Bajerna". Kardona je za Augsburg u sudijskoj nadoknadi postigao gol za konačnih 5:3 za Bajern.

Lajpcig je takođe rutinski odigrao protiv Borusije iz Menhengladbaha, bilo je ubedljivih 3:0. U preostala dva meča videli smo remije. Ajntraht je dočekao Štutgart, bilo je 1:1. U duelu Herte i Majnca takođe nije bilo pobednika, a susret je završen identičnim rezultatom (1:1).