BUNDESLIGA: Milioneri nisu iskoristili kiks Bajerna, Štutgart šokirao Borusiju

15.04.2023. 18:32
FK Borusija Dortmund
FK Borusija Dortmund / Izvor: Reuters

Odigrani mečevi 28. kola.

Borusija Dortmund imala je priliku da prestigne Bajern na tabeli posle 28. kola Bundeslige, ali Milioneri nisu iskoristili kiks Bavaraca koji su odigrali 1:1 sa Hofenhajmom. Štaviše, Borusija je od gotovog napravila veresiju i remizirala je sa Štutgartom 3:3 iako je imala igrača više.

PIOLI ČUVAO MOMKE ZA NAPOLI: Milan umalo ipak da slavi, ali arbitri i sreća su mislili drugačije

Ovo je mnoge iznenadilo! Kasano izneo mišljenje o Mihajloviću, koristio i "nepristojne izraze"

BRAZILSKI KLUB POTVRDIO: Horhe Sampaoli novi trener Flamenga

Bajern je dočeko Hofenhajm i brzo poveo pošto je u 17. minutu bio precizan Pavar. Bio je to rezultat prvog poluvremena, ali je Bajern ponovo pokazao određene slabosti. Hofenhajm je to iskoristio i u 71. minutu stigao do izjednačenja preko Kramarića koji je dobro izveo slobodan udarac i savladao Zomera. Ubrzo je BAjern stigao do drugog gola, aloi je on poništen pošto je Pavar bio u ofsajdu i ostalo je 1:1.

Taj kiks nije uspela da iskoristi Borusija Dortmund koja je imala sve u svojim rukama protiv Štutgarta koji se bori za opstanak. Milioneri su za nešto više od pola sata vodili 2:0 posle golova Halera u 25. i Malena u 33. minutu. Činilo se da će Borusija imati lak posao u nastavku kada je u 39. minutu isključen Mavropanos. Međutim, Štutgart je i sa igračem manje uspeo da stigne do izjednačenja za svega šest minuta. Prvo je Kulibali bio strelac u 78. minutu, da bi u 84. Vagnoman bio najprisebniji posle kornera. Tek tada su krenula uzbuđenja. Borusija je ponovo povela u trećem minutu sudijske nadoknade golom Rejne. Izgledalo je da će Milioneri ipka stići to tri boda, ali je u poslednjim trenucima meča Silas uspeo da donese veliki bod Švabama.