ČOVEK ZVANI REKORD: Ronaldo najbolji strelac IKADA

12.03.2022. 20:08
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Profimedia

Neverovatan je.

Fudbaler Mančester junajteda Kristijano Ronaldo postigao je tri gola u pobedi protiv Totenhema (3:2), a ukupno 807. u karijeri čime je postao najbolji strelac u istoriji ovog sporta.

JUVE SVE BLIŽE INTERU I MILANU: Morata briljirao protiv Sampdorije, Vlahović na terenu od 65. minuta

DRUGI PUT U KARIJERI: Grobari slave zbog svog ljubimca

MIHA BRANI DONARUMU: Prema Điđiju se svi loše ponašaju, sam je izabrao PSŽ (VIDEO)

Portugalac se izjednačio se sa golgeterom Slavije iz Praga Jozefom Bikanom prvim golom, a drugim ga je pretekao i sada je najbolji strelac u istoriji fudbala.

Ronaldu je za ovaj uspeh bilo potrebno 1.110 utakmica.

Za češkog asa se mislilo da je postigao više od 1500 golova, ali je ipak ta cifra bila prevelika pošto je oko 700 pogodaka bilo na nezvaničnim mečevima.

Napadač je bio strelac u 12, 38. i 81. minutu, dok su za Totenhem golove postizali Kejn sa penala u 35. i autogol Megvajera u 72.

Crveni đavoli su na četvrtom mestu sa 50 bodova, dok je Totenhem sedmi sa 45.