GENERALNA PROBA USPEŠNA: Zvezda slavila u Novom Sadu, sledeći je Gent (VIDEO)

22.11.2020. 17:04 19:37
El Fardu Ben

Težak meč na Karađorđu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 2:0 (1:0). Utakmica 15. kola Superlige Srbije nije obilovala velikim šansama, ali borbenost oba tima je bila na zavidnom nivou. Na kraju, tri boda idu za Beograd i poslužiće kao veliki podstrek pred meč Lige Evrope sa Gentom koji je na programu u četvrtak od 18 i 55.

FALĆINELI KAO NIKADA DO SADA: Italijan progovorio o Beogradu, svlačionici, navijačima... (VIDEO)

DOBRA, A UJEDNO I LOŠA VEST ZA DELIJE: Dragović se OGLASIO posle gola! Bajer mu ODGOVORIO (FOTO)

DOBRE VESTI ZA CRVENU ZVEZDU: Gent zbog korone oslabljen dočekuje crveno-bele (FOTO)

Prvo poluvreme počelo je u znaku Vojvodine. "Lale" su do vođstva mogle da stignu već u 40. sekundi, ali je udarac Vukadinovića sjajno zaustavio Borjan. Nastavili su domaći da pritiskaju, Drinčić je pretio iz slobodnih udaraca, ali rezultat je ostao nepromenjen. Susret je, kako je vreme odmicalo, sve više i više upadao u melanholiju. Uzbuđenja nije bilo, a onda je Gajić rešio da prekine uspavanku i udarcem sa 20-tak metara, uz pomoć Devetaka savladao Vukliša. Izabranici Dejana Stankovića su na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Pritiskala je "Stara dama" na početku drugog poluvremena, ali konkretne šanse nije bilo. Kako je vreme odmicalo tako je Zvezda uspostavljala inicijativu. Ređali su se pokušaju Falćinelija, Ivanića, Bena... A onda, kada se mislilo da će utakmica ući u neizvesnu završnicu, Đuričin obara rezervistu Nikolića, sudija Simović pokazuje na belu tačku. Loptu je na kreč u 75. minutu postavio Ben i preciznim udarcem duplirao prednost gostiju, a ispostaviće se i postavio konačan rezultat - 2:0.

Ovom pobedom Crvena zvezda se učvrstila na prvom mestu Superlige Srbije sa 41. osvojenim bodom. Vojvodina je na trećoj poziciji sa 11. bodova manje.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Vojvodina - Crvena zvezda 0:2!
90. minut
Igraće se još tri minuta.
88. minut
Na terenu je Spiridonović, on je zamenio Ivanića.
84. minut
Dvostruka izmena u gostujućoj ekipi. Falćinelija i Bena menjaju Vukanović i Degenek.
81. minut
Poslednja promena kod domaćih. Gemović u igru umesto Vukadinovića.
77. minut
Zukić menja Čovića, Voša se ne predaje.
75. minut
GOOOL! El Fardu Ben sa bele tačke duplira prednost Crvene zvezde - 0:2!

73. minut
Kangu menja Nikolić.
64. minut
Nova promena kod domaćih. Đuričin menja Mrkaića.
58. minut
Ben je izveo slobodan udarac sa više od od 25 metara - pravo u golmana Vojvodine.
55. minut
Nova šansa za plave na ovom meču. Pogrešio je Drinčić, Kanga je lepo pronašao Falćinelija, a Italijan je šutirao dosta loše, Vukliš siguran.
50. minut
Solidan pokušaj Ivanića, lopta ide preko gola.
46. minut
Lalatović vrši prvu izmenu. Stojković menja Bjekovića.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Vojvodina - Crvena zvezda 0:1!
45. minut
Sve je u redu sa kapitenom crveno-belih, u ovoj utakmici plavih.
42. minut
Ovo nije dobro. Milan Borjan se žali na povredu. Medicniski tim je na terenu.
36. minut
Bila je Zvezda na pragu dupliranja vođstva, ali Ivanić gađa pored desne golmanove stative.
31. minut
Javnu opomenu zaradio je i Strahinja Eraković.
30. minut
Žuti karton za Njegoša Petrovića, nesmotren potez mladog veziste.
26. minut
GOOOL! Milan Gajić je udarcem sa distance, uz pomoć Devetaka, koji se zakačio loptu, savladao Vukliša - 0:1!

19. minut
Prva situacija iz koje prete gosti. Ben je izveo pomenuti slobodan udarac, ali lopta odlazi preko gola.
17. minut
Žuti karton dobija Devetak. Zvezda ima slobodan udarac sa 20-tak metara.
10. minut
"Stara dama" ima terensku inicijativu, napadi ekipe iz Beograda su potpuno neutralisani.
5. minut
Dobar ritam od starta meča, igra se otvoreno i prilično brzo.
1. minut
Velika prilika za Vojvodinu. Vukadinović je šutirao sa 10-tak metara, ali Borjan je na visini zadatka. Korner za domaće.
UTAKMICA JE POČELA!

Popularni "Lalat" se za susret sa njegovim bivšim klubom odlučio za sledećih 11:

Vukliš (G) - Bjeković, Devetak, Čović, Đorđević, Andrić, Drinčić, Mrkaić, Bojić, Bralić, Vukadinović.

Dejan Stanković, trener Crvene zvezde, izvešće sastav u kojem neće biti Rodića, Degeneka i Kataija. Naime, "Magiko" nije u protokolu, a po svemu sudeći, reprezentativac Srbije će biti spreman sa susret sa Gentom u okviru Lige Evrope.

Borjan (G) - Gajić, Pankov, Milunović, Eraković - Petrović, Sanogo, Ben, Kanga, Ivanić - Falćineli.

Utakmicu u Novom Sadu sudiće Novak Simović, a pomagaće mu Nikola Đorović i Miloš Simović.