ГЕНЕРАЛНА ПРОБА УСПЕШНА: Звезда славила у Новом Саду, следећи је Гент (ВИДЕО)

22.11.2020. 17:04 19:37
El Fardu Ben
Ел Фарду Бен

Тежак меч на Карађорђу.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Војводину у Новом Саду резултатом 2:0 (1:0). Утакмица 15. кола Суперлиге Србије није обиловала великим шансама, али борбеност оба тима је била на завидном нивоу. На крају, три бода иду за Београд и послужиће као велики подстрек пред меч Лиге Европе са Гентом који је на програму у четвртак од 18 и 55.

ФАЛЋИНЕЛИ КАО НИКАДА ДО САДА: Италијан проговорио о Београду, свлачионици, навијачима... (ВИДЕО)

ДОБРА, А УЈЕДНО И ЛОША ВЕСТ ЗА ДЕЛИЈЕ: Драговић се ОГЛАСИО после гола! Бајер му ОДГОВОРИО (ФОТО)

ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Гент због короне ослабљен дочекује црвено-беле (ФОТО)

Прво полувреме почело је у знаку Војводине. "Лале" су до вођства могле да стигну већ у 40. секунди, али је ударац Вукадиновића сјајно зауставио Борјан. Наставили су домаћи да притискају, Дринчић је претио из слободних удараца, али резултат је остао непромењен. Сусрет је, како је време одмицало, све више и више упадао у меланхолију. Узбуђења није било, а онда је Гајић решио да прекине успаванку и ударцем са 20-так метара, уз помоћ Деветака савладао Вуклиша. Изабраници Дејана Станковића су на одмор отишли са минималном предношћу.

Притискала је "Стара дама" на почетку другог полувремена, али конкретне шансе није било. Како је време одмицало тако је Звезда успостављала иницијативу. Ређали су се покушају Фалћинелија, Иванића, Бена... А онда, када се мислило да ће утакмица ући у неизвесну завршницу, Ђуричин обара резервисту Николића, судија Симовић показује на белу тачку. Лопту је на креч у 75. минуту поставио Бен и прецизним ударцем дуплирао предност гостију, а испоставиће се и поставио коначан резултат - 2:0.

Овом победом Црвена звезда се учврстила на првом месту Суперлиге Србије са 41. освојеним бодом. Војводина је на трећој позицији са 11. бодова мање.

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Војводина - Црвена звезда 0:2!
90. минут
Играће се још три минута.
88. минут
На терену је Спиридоновић, он је заменио Иванића.
84. минут
Двострука измена у гостујућој екипи. Фалћинелија и Бена мењају Вукановић и Дегенек.
81. минут
Последња промена код домаћих. Гемовић у игру уместо Вукадиновића.
77. минут
Зукић мења Човића, Воша се не предаје.
75. минут
ГОООЛ! Ел Фарду Бен са беле тачке дуплира предност Црвене звезде - 0:2!

73. минут
Кангу мења Николић.
64. минут
Нова промена код домаћих. Ђуричин мења Мркаића.
58. минут
Бен је извео слободан ударац са више од од 25 метара - право у голмана Војводине.
55. минут
Нова шанса за плаве на овом мечу. Погрешио је Дринчић, Канга је лепо пронашао Фалћинелија, а Италијан је шутирао доста лоше, Вуклиш сигуран.
50. минут
Солидан покушај Иванића, лопта иде преко гола.
46. минут
Лалатовић врши прву измену. Стојковић мења Бјековића.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Војводина - Црвена звезда 0:1!
45. минут
Све је у реду са капитеном црвено-белих, у овој утакмици плавих.
42. минут
Ово није добро. Милан Борјан се жали на повреду. Медицниски тим је на терену.
36. минут
Била је Звезда на прагу дуплирања вођства, али Иванић гађа поред десне голманове стативе.
31. минут
Јавну опомену зарадио је и Страхиња Ераковић.
30. минут
Жути картон за Његоша Петровића, несмотрен потез младог везисте.
26. минут
ГОООЛ! Милан Гајић је ударцем са дистанце, уз помоћ Деветака, који се закачио лопту, савладао Вуклиша - 0:1!

19. минут
Прва ситуација из које прете гости. Бен је извео поменути слободан ударац, али лопта одлази преко гола.
17. минут
Жути картон добија Деветак. Звезда има слободан ударац са 20-так метара.
10. минут
"Стара дама" има теренску иницијативу, напади екипе из Београда су потпуно неутралисани.
5. минут
Добар ритам од старта меча, игра се отворено и прилично брзо.
1. минут
Велика прилика за Војводину. Вукадиновић је шутирао са 10-так метара, али Борјан је на висини задатка. Корнер за домаће.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Популарни "Лалат" се за сусрет са његовим бившим клубом одлучио за следећих 11:

Вуклиш (Г) - Бјековић, Деветак, Човић, Ђорђевић, Андрић, Дринчић, Мркаић, Бојић, Бралић, Вукадиновић.

Дејан Станковић, тренер Црвене звезде, извешће састав у којем неће бити Родића, Дегенека и Катаија. Наиме, "Магико" није у протоколу, а по свему судећи, репрезентативац Србије ће бити спреман са сусрет са Гентом у оквиру Лиге Европе.

Борјан (Г) - Гајић, Панков, Милуновић, Ераковић - Петровић, Саного, Бен, Канга, Иванић - Фалћинели.

Утакмицу у Новом Саду судиће Новак Симовић, а помагаће му Никола Ђоровић и Милош Симовић.