DRAMA I TUGA: Veljkov Čivas ostao bez titule iako je imao veliku prednost (VIDEO)

29.05.2023. 10:08
Veljko Paunović
Veljko Paunović / Izvor: Profimedia

Tigrovi na tronu.

Drama sa tužnim krajem. Kako drugačije opisati poraz fudbalera Čivasa u finalu meksikče Klausure.

NISAM REKAO NIJEDNU RUŽNU REČ ZA PARTIZAN: Vranješ ističe da želi da pojača crno-bele

PREMIJER LIGA: Mitrović promašio penal u porazu od Junajteda, Lester i Lids u Čempionšipu (VIDEO)

ISPALA VEKA: Navijači utrčali u teren da proslave plasman u Bundesligu, pa se gorko pokajali... (VIDEO)

Ekipa našeg trenera Veljka Punovića posle prvog meča na terenu Tigresa koji je završen 0:0, povela na pred svojim navijačima sa 2:0 već posle 20 minuta igre, ali je ipak ostala nez titule...

Golovima Roberta Alvarada u 11. i Viktora Gusmana u 20. minutu, Čivas je imao otvoren put ka 13. tituli, čime bi se na večnoj listi izjednačio sa najomraženijim protivnikom Klub Amerikom.

Gosti su u drugom poluvremenu odgovorili domaćinu na isti način – brzim pogocima. U periodu od 65. do 72. minuta postigli su dva gola, strelci su bili Žinjak iz penala i Kordova.

Gol vredan titule postigao je Gvido Pizaro, koji je posle velike gužve u kaznenom prostoru Čivasa loptu zahvatio glavom i poslao je iza leđa golmana Himeneza.

Kraj meča oba tima su dočekala sa igračem manje. Po dva žuta kartona dobili su Sepulveda (Čivas) i Kordova (Tigres)