FENJERAŠ JE DUGO ODOLEVAO: Tadić nastavio seriju i PROBIO bunker Valvajka! Ajaks slavi Srbina (VIDEO)

19.10.2019. 20:24
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia

Vezista Orlova pogurao Kopljanike.

Fudbaleri Ajaksa savladali su u desetom kolu Eredivizije ekipu RKC, u Valvajku, rezultatom 2:1. Mučio se šampion Holandije tokom celog prvog poluvremena, a onda je stvar u svoje ruke preuzeo Dušan Tadić.

MESI I DMITROVIĆ OČI U OČI: Argentinac je već SLAVIO gol, a onda je usledila ODBRANA SEZONE (VIDEO)

GROBARI BESNE NA TVITERU: Ovo se ne pamti, Mladost je prelila ČAŠU! (FOTO)

OVO ĆE ZANIMATI ZVEZDAŠE: Bavarci ŠOKIRANI u nadoknadi! (VIDEO)

Reprezentativac Srbije i kapiten Kopljanika iskoristio je centaršut Desta u 46. minutu i fenomenalnom reakcijom iskosa uspeo da prosledi loptu iza leđa nemoćnog golmana Vasena.

Koliko se Ajaks mučio, svedoči i činjenica da je RKC, koji zauzima poslednju poziciju na tabeli holandskog šampionata, uspeo da izjednači u 63. minutu preko Bakarija.

Da ne dođe do senzacije potrudio se Promes u 76. minutu, postigavši evrogol, posle novog dodavanja Desta u 76. minutu.

Bio je to peti pogodak srpskog veziste ove sezone u dresu Ajaksa. Kapiten Kopljanika prethodno je tresao mrežu protiv Sparte iz Roterdama i Herenvena u Erediviziji, dok je tri puta bio strelac u Ligi šampiona.

Ovom pobedom Ajaks je došao do 26. boda, koji ga je ostavio na čelu tabele holandskog prvenstva.

Pogledajte kako izgleda Džesika Aldi, devojka fudbalera PSŽ-a Marka Veratija.