NA POČETKU EVROPSKOG PUTA PETARDA NA MARAKANI: Šou-tajm Bena i Ivanića!

18.08.2020. 20:30 23:01
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Rutinska pobeda crveno-belih.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona nakon što su na Marakani savladali gibraltarsku Evropu sa 5:0 (2:0). Crveno-beli su opravdali ulogu velikog favorita i prilično sigurno prebrodili prvi korak ka cilju – grupnoj fazi najjačeg klupskog takmičenja na kontinentu.

Prvo poluvreme počelo je u “ispitivanju” snaga. Po izuzetno brzom i nakvašenom terenu oba tima su krenula prilično oprezno. Sve od 12 minuta nije bilo značajnijie šanse, a onda kao da su se fudbaleri opustili. El Fardu Ben je imao sjajnu priliku, međutim, napadač sa Komora je sa svega nekoliko metara promašio čitav gol.

Petnaest minuta kasnije umalo šok! Nakon loše reakcije kompletne odbrane crveno-belih Voker je šutirao sa 10-tak metara, Milan Borjan je bio savladan, ali na sreću domaćih loptra je otišla preko prečke. Ovo kao da je bio signal izabranicima Dejana Stankovića da se uozbilje I krenu znatno odlučnije ka golu predstavnika Gibraltara.

U 35. minutu domaći su poveli. Korner je izveo Aleksandar Katai, a u velikoj gužvi najsnalažljiviji bio je Ben. Njemu nije bilo teško da u praznu mrežu ugura loptu sa nekoliko desetina centimetara od gol linije.

Na sledeći pogodak čekali smo devet minuta. Igrao se 44. minut kada je Miloš Degenek uhvatio volej sa ivice šesnaesterca, a Afrikanac je refleksnom reakcijom skrenuo loptu i prevario nemoćnog Munjoza. Na semaforu je pisalo 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Benov šou se nastavio i u drugom poluvremenu. El Fardu je do het-trika stigao u 52. minutu. Odlično je prošao Srđan Spiridonović koji je kao na “tacni” poslužio napadača kojem nije bilo teško da se po treći put upiše u listi strelaca.

Dominacija crveno-belih je bila sve pristunija. Pokušavali su Katai, Vulić i Kanga, a nova promena rezultata usledila je u 78. minutu. Mirko Ivanić je ukrao loptu štoperu gostujuće ekipe i rutisnki savladao Munjoza za 4:0. Do kraja meča videli smo još jedan gol u mreži Evrope. U 88. minutu ponovo je bio strelac Ivanić. Ben je fantastično centrirao, a crnogorskom reprezentativcu nije bilo teško da postavi konačnih 5:0

Šampion Srbije u drugom kolu čeka pobednika duela između Dinama iz Tbilisija i albanske Tirane.

MERIDIANBET CUP – Isprati UŽIVO svaki meč do sada neviđenog turnira u stonom tenisu!

ZVEZDA MOŽE DA BUDE NOSILAC U TREĆEM KOLU KVALIFIKACIJA: Potrebno je da se ISPUNI SAMO ovaj uslov

ŠTA OVO TREBA DA ZNAČI: Tomane pred evropski debi poslao MISTERIOZNU poruku (VIDEO)

KRAJ UTAKMICE
Ubedljiva pobeda Crvena zvezde. Rezultat je 5:0

90. minut
Igraće se još tri minuta.

89. minut
Slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora izveo je Katai, ali lopta je otišla iznad prečke.

88. minut
GOL! Mirko Ivanić ponovo. Ben je cetrirao, a crnogorskom reprezentativcu nije bilo teško da poveća rezultat. 5:0!

84. minut
Nova šansa za Kataija, ali Munjoz ponovo brani.

83. minut
Žuti karton za kapitena Evrope Vokera.

78. minut
GOL! Ivanić je strelac. Ukrao je loptu Gonzalesu i rutisnki savladao Munjoza. 4:0!

75. minut
Pokušali su Vulić i Kanga sa distance, oba šuta su bila prilično neprecizna.

74. minut
Posle dobijenog žutog kartona Sanogo izlazi iz igre. Njega je zamenio Vulić.

74. minut
Žuti karton za Sanoga.

73. minut
Katai je pokušao ponovo. Njegov šut sa ivici šesneasterca završio je visoko preko gola.

69. minut
Velika prilika za Kataija. Fantastičan kontranapad crveno-belh. Šutirao je Ivanić, Munjoz kratko odbio, a Magiko u punom trku šutira pored gola.

67. minut
Nova promena u domaćem sastavu. Tomane menja Spiridonovića.

64. minut
Izmena u redovima Evrope. Umesto Galjeha na terenu je Vaskez.
57. minut
Ponovo centrira Gajić, ali Munjoz sigurno hvata.

55. minut
Nova izgledna šansa za Bena! Gajić je uputio loptu, a Afrikanac sa nekoliko metara šutira pored gola.

52. minut
GOL! Het-trik Bena! Odlično je prošao Spiridonović, a Benu nije bilo teško da ponovo zatrese mrežu Evrope. 3:0!
46. Minut
Prvu promenu vrši Dejan Stanković! Iz igre izlazi Rodić. Njega je zamenio Gajić.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

44. minut
GOL! Ponovo Ben! Nakon petog kornera za šampiona Srbije i akcije Spiridonovića i Kataija. El Fardu je refleksno skrenuo šut Degeneka i prevario Munjoza. 2:0!

42. minut
Ponovo prete gosti! Udarac Vokera sa 20 metara zaustavio je Borjan.

41. minut
Još jedan udarac ka golu Munjoza! Sjajno je prošao Katai koji je pokušao da uposli nekog na drugoj stativi. Upravo tamo našao se Kanga, ali njegov udarac završio je na spoljnoj mreži.
38. minut
Nakon centaršuta Rodića probao je Kanga, ali njegov šut glavom je bio neprecizan.
35. minut
GOL! Zvezda je konačno probila bedem Evrope! Nakon kornera Kataija i velike gužve u petercu, najbolje se snašao iskusni napadač sa Komora. Rezultat je 1:0!

27. minut
Koliko sreće za Crvenu zvezdu! Velika prilika za Evropu! Sa 10 tak metara šutirao je Voker. Lopta je otišla malo preko prečke.
25. minut
Treći udarac iz ugla za crveno-bele, ali posle izvođenja istog ponovo bez konkretnije završnice.

21. minut
Nakon novog udarca iz ugla, pokušao je Milunović ali prilično traljavo.

20. minut
Prvi korner za crveno-bele, nakon kojeg je usledio još jedan.

19. minut
Domaći ponovo prete! Nakon centrašuta Kataija lopta stiže do Ivanića, ali crnogorski reprezentativac šutira slabo.

18. minut
Žuti karton za Alvareza! Nekontrolisani start nad Gobeljićem.

16. minut
Prva šansa za Evropu! Lepo je šutirao Galjeho sa distance, mešutim, pravo u Borjana.

12. minut
Kakva prilika za crveno-bele! Ivanić je sjajno prošao po levoj strani, centrirao fantastično, a Ben sa samo nekoliko metara od gola nije uspeo da zatrese mrežu Evrope.

8. minut
Prvi šut na utamici. Probao je Kanga, ali prilično loše.

2. minut
Slobodan udarac za Crvenu zvezdu, skoro do levog kornera. Centrirao je Katai, a golman gostiju Munjoz je intervenisao i odklonio opasnost.