ZVEZDA KAO URAGAN PROTUTNJALA INĐIJOM: Pavkov dvostruki strelac, Falko pokazao klasu

25.04.2021. 16:30 18:54
Filipo Falko
Filipo Falko / Izvor: MN Press

Maestralno izdanje crveno-belih.

Crvena zvezda savladala je Inđiju na gostovanju u utakmici 33. kola Superlige Srbije rezultatom 5:1 (4:0). Izabranici Dejana Stankovića odigrali su besprekoran meč i tako se za još jedan korak približili novoj tituli.

VLAHOVIĆ "PANENKOM" NA JUVE: Italija pod nogama Srbina, KAKAV GOL! Kao da ima 30 leta, momak je ZLATO (VIDEO)

NIKOLIĆ ZADOVOLJAN JOŠ JEDNOM POBEDOM: Nije bilo nervoze na poluvremenu

KRAJ PAUNOVIĆEVIH NADA: Nema više nikakve šanse

Furiozno je Zvezda počela meča protiv ekipe koja joj je zadavala mnogo problema u prethodnim utakmicama. Veljko Nikolić je već u 5. minutu doneo prednost gostima. Snažno je, sa 17-18 metara, raspalio mladi vezista - Marko Jovičić je svojom paradom samo ulepšao gol.

Igralo se 15-tak minuta bez nekih velikih uzbuđenja, a onda je na scenu stupio Milan Pavkov. U 20. minutu je Milenko Škorić igrao rukom u svom šesnaetercu, arbirtar Jovanović je dosudio najtrožu kaznu koju je u pogodak, 60 sekundi kasnije, pretvorio visoki golgeter.

Samo 2 minuta kasnije, Pavkov se ponovo upisao u listu strelaca. Milan Rodić je lepo pronašao ljubimca Delija kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara ponovo zatrese mrežu.

Crveno-beli su imali inicijativu do kraja prvo dela igra, superiornost je krunisana odličnim kontranapadom u 45. minutu nakon kojeg je Filipo Falko, lepim volejem, savladao indisponiranog Jovičića. Italijan je tako krunisao svoju odličnu rolu i pokazao da priče o njegovoj klasi nisu slučajne.

Mnogo manje uzbuđenja videli smo u nastavku susreta. Inđija je krenula prilično ofanzivno, puleni trenera Milojevića su želeli pogodak po svaku cenu. Međutim, u 60. minutu Dijego Falćineli je postiže peti pogodak za izabranike popularnog Mistera.

Ubrzo je mladi stručnjak napravio četiri izmene, tempo meča je opao, a to je iskoristio Bastajić. Kapiten domaćih je bio precizan sa bele tačke u 64. minutu.

Do kraja susreta nismo videli veliki broj šansi, najbolju je propustio Željko Gavrić. Njegov udarac glavom atraktivno je zaustavio golman Zeleni.

Crvena zvezda je novim trijumfom stigla do 95. bodova, petnaest više od drugoplasiranog Partizana koji svoj susret igra od 19.30 (prenos meča iz Humske možete pratiti OVDE). Inđija se nalazi na 17. poziciji i sve je bliže ispadanju u slabiji rang.

90. minut
Kraj utakmice! Inđija - Crvena zvezda 1:5.

81. minut
Prilićno mirno prolaze preostali minuti, igra se bez tempa koji je krasio dve trećine meča.

80. minut
Džob menja Dimitrova, a Kami Protića.
76. minut
Krstović menja Falćinelija.
68. minut
Pantelić menja Aleksića u domaćem sastavu.

64. minut
GOOOL! Bastajić je smanjio vođstvo gostiju preciznim udarcem sa bele tačke. Penal je skrivio Kanga.

61. minuta
Četiri promene kod Zvezde. Gavrić, Kanga, Degenek i Vukanović menjaju Pavkova, Falka, Rodića i Milunovića.

60. minut
GOOOL! I Falćineli se upisao u listu strelaca! Italijan je preciznim udarcem, sa 16 metara savladao indisponiranog Jovičića.

53. minut
Inđija je sa jasnim planom izašla na teren. Zeleni žele gol, krenuli su prilično ofanzivno u nastavku.

46. minut
Dvostruka promena u domaćem sastavu. Đorđević i Riznić menjaju Škorića i Đurića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Inđija - Crvena zvezda 0:4.

45. minut
GOOOL! Filipo Falko je volej udarcem krunisao kontranapad Zvezde - 4:0.

42. minut
Bastajić je pogodio stativu za domaće! Kapiten Inđije je demonstrirao svoju brzinu, ali u presudnom momentu, iskosa sa leve strane, pogađa samo okvir gola.

35. minut
Konačno su domaći zapretili! Nešković je šutirao sa 15-tak metra - Popović siguran.

30. minut
Gosti nastavljaju da dominiraju, sve je na strani crveno-belih. Inđija je na današnjem meču samo posmatrač.

23. minut
GOOOL! Rodić je lepo centrirao, a Pavkov sa nekoliko metara ponovo matira Jovičića - 3:0.

21. minut
GOOOL! Pavkov je siguran sa bele tačke - 2:0.

20. minut
Penal za Zvezdu! Rukom je u šesnaestercu igrao Škorić.

16. minut
Falćineli pokušao da iskosa sa leve strane uputi centaršut, Jovičić je otklonio opasnost, korner je za goste.

11. minut
U poslednjih nekoliko minuta, Inđija je ta koja napada.
5. minut
GOOOL! Nikolić je strelac! Mladi vezista je šutirao sa 17-18 metara i savladao Jovičića.

4. minut
Prvi pokušaj na meču delo je Falka! Italijan je opalio sa 20-tak metara, međutim, lopta odlazi malo preko prečke.

UTAKMICA JE POČELA!

Trener crveno-belih , Dejan Stanković, iznenadio je celokupnu javnost svojim izborom za meč u Sremu, te će se na golu naći Zoran Popović, dok će napad predvoditi tandem Falćineli-Pavkov.