ЗВЕЗДА КАО УРАГАН ПРОТУТЊАЛА ИНЂИЈОМ: Павков двоструки стрелац, Фалко показао класу

25.04.2021. 16:30 18:54
Filipo Falko
Филипо Фалко / Извор: МН Press

Маестрално издање црвено-белих.

Црвена звезда савладала је Инђију на гостовању у утакмици 33. кола Суперлиге Србије резултатом 5:1 (4:0). Изабраници Дејана Станковића одиграли су беспрекоран меч и тако се за још један корак приближили новој титули.

ВЛАХОВИЋ "ПАНЕНКОМ" НА ЈУВЕ: Италија под ногама Србина, КАКАВ ГОЛ! Као да има 30 лета, момак је ЗЛАТО (ВИДЕО)

НИКОЛИЋ ЗАДОВОЉАН ЈОШ ЈЕДНОМ ПОБЕДОМ: Није било нервозе на полувремену

КРАЈ ПАУНОВИЋЕВИХ НАДА: Нема више никакве шансе

Фуриозно је Звезда почела меча против екипе која јој је задавала много проблема у претходним утакмицама. Вељко Николић је већ у 5. минуту донео предност гостима. Снажно је, са 17-18 метара, распалио млади везиста - Марко Јовичић је својом парадом само улепшао гол.

Играло се 15-так минута без неких великих узбуђења, а онда је на сцену ступио Милан Павков. У 20. минуту је Миленко Шкорић играо руком у свом шеснаетерцу, арбиртар Јовановић је досудио најтрожу казну коју је у погодак, 60 секунди касније, претворио високи голгетер.

Само 2 минута касније, Павков се поново уписао у листу стрелаца. Милан Родић је лепо пронашао љубимца Делија којем није било тешко да са неколико метара поново затресе мрежу.

Црвено-бели су имали иницијативу до краја прво дела игра, супериорност је крунисана одличним контранападом у 45. минуту након којег је Филипо Фалко, лепим волејем, савладао индиспонираног Јовичића. Италијан је тако крунисао своју одличну ролу и показао да приче о његовој класи нису случајне.

Много мање узбуђења видели смо у наставку сусрета. Инђија је кренула прилично офанзивно, пулени тренера Милојевића су желели погодак по сваку цену. Међутим, у 60. минуту Дијего Фалћинели је постиже пети погодак за изабранике популарног Мистера.

Убрзо је млади стручњак направио четири измене, темпо меча је опао, а то је искористио Бастајић. Капитен домаћих је био прецизан са беле тачке у 64. минуту.

До краја сусрета нисмо видели велики број шанси, најбољу је пропустио Жељко Гаврић. Његов ударац главом атрактивно је зауставио голман Зелени.

Црвена звезда је новим тријумфом стигла до 95. бодова, петнаест више од другопласираног Партизана који свој сусрет игра од 19.30 (пренос меча из Хумске можете пратити ОВДЕ). Инђија се налази на 17. позицији и све је ближе испадању у слабији ранг.

90. минут
Крај утакмице! Инђија - Црвена звезда 1:5.

81. минут
Прилићно мирно пролазе преостали минути, игра се без темпа који је красио две трећине меча.

80. минут
Џоб мења Димитрова, а Ками Протића.
76. минут
Крстовић мења Фалћинелија.
68. минут
Пантелић мења Алексића у домаћем саставу.

64. минут
ГОООЛ! Бастајић је смањио вођство гостију прецизним ударцем са беле тачке. Пенал је скривио Канга.

61. минута
Четири промене код Звезде. Гаврић, Канга, Дегенек и Вукановић мењају Павкова, Фалка, Родића и Милуновића.

60. минут
ГОООЛ! И Фалћинели се уписао у листу стрелаца! Италијан је прецизним ударцем, са 16 метара савладао индиспонираног Јовичића.

53. минут
Инђија је са јасним планом изашла на терен. Зелени желе гол, кренули су прилично офанзивно у наставку.

46. минут
Двострука промена у домаћем саставу. Ђорђевић и Ризнић мењају Шкорића и Ђурића.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Инђија - Црвена звезда 0:4.

45. минут
ГОООЛ! Филипо Фалко је волеј ударцем крунисао контранапад Звезде - 4:0.

42. минут
Бастајић је погодио стативу за домаће! Капитен Инђије је демонстрирао своју брзину, али у пресудном моменту, искоса са леве стране, погађа само оквир гола.

35. минут
Коначно су домаћи запретили! Нешковић је шутирао са 15-так метра - Поповић сигуран.

30. минут
Гости настављају да доминирају, све је на страни црвено-белих. Инђија је на данашњем мечу само посматрач.

23. минут
ГОООЛ! Родић је лепо центрирао, а Павков са неколико метара поново матира Јовичића - 3:0.

21. минут
ГОООЛ! Павков је сигуран са беле тачке - 2:0.

20. минут
Пенал за Звезду! Руком је у шеснаестерцу играо Шкорић.

16. минут
Фалћинели покушао да искоса са леве стране упути центаршут, Јовичић је отклонио опасност, корнер је за госте.

11. минут
У последњих неколико минута, Инђија је та која напада.
5. минут
ГОООЛ! Николић је стрелац! Млади везиста је шутирао са 17-18 метара и савладао Јовичића.

4. минут
Први покушај на мечу дело је Фалка! Италијан је опалио са 20-так метара, међутим, лопта одлази мало преко пречке.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Тренер црвено-белих , Дејан Станковић, изненадио је целокупну јавност својим избором за меч у Срему, те ће се на голу наћи Зоран Поповић, док ће напад предводити тандем Фалћинели-Павков.