PARTIZAN SE PROVUKAO: Rikardo sa penala sačuvao bod crno-belima u Nišu

15.07.2022. 19:29
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović
Radnički propustio priliku da osvoji ceo plen.

Fudbaleri Radničkog propustili su priliku da osvoje tri boda protiv Partizana pošto je posle penala koji je precizno izveo Rikardo meč na ''Čairu'' završen rezultatom 3:3 (1:1). Crno-beli su uspeli da izvuku bod u meču u kojem su tokom drugog poluvremena bili u podređenom položaju i gubili sa 3:1 do samog kraja.

Kraljevo dobilo teren posvećen Vasiliju Miciću - „Budi svoj i radi u tišini“ Vasina poruka nekim novim klincima

MARKEC SE DVOUMI: Nude mu platu od 600.000 evra

VELIKO PRIZNANJE: Saša Lukić kapiten Torina

Da će Partizan imati problema u Nišu bilo je jasno već u drugom minutu kada je Mlađović iskoristio smušenost odbrane crno-belih i doveo Radnički u vođstvo. Međutim, isti igrač je u 13. minutu napravio neverovatnu glupost i oborio Vujačića bez potrebe u šesnaestercu pa je Natho iz jedanaesterca doneo izjednačenje crno-belima. Prethodno je u 5. minutu Petković propustio šansu da i ranije donese izjendačenje crno-belima. Rikardo se u 25. minutu našao sam ispred Drobnjaka koji je uspeo da mu odbrani udarac, kao i šest minuta kasnije kada je Rikardo šutirao pravo u Drobnjaka. Imao je inicijativu Partizan, a Vujačić je u 32. minutu loptu poslao preko prečke. Pet minuta kasnije Radnički je propustio najbolju priliku u prvom poluvremenu pošto je Pejović pogodio prečku. Postigao je Partizan gol u 39. minutu preko Uroševića, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda. Poslednju priliku pre poluvremena imao je Radnički kada je Marjanović šutirao iz slobodnog udarca, a Stevanović uspeo da odbrani.

Šta se dogodilo početkom drugog poluvremena igračima Partizana moraće Ilija Stolica brzo da otkrije jer bi rezultatske posledice mogkle da budu ozbiljne po tim. Imao je Radnički inicijativu i već u 50. minutu stuigao do novog vođstva kada je Dimić ispratio kaciju Jovanović i savladao Stevanovića. Nisu se od drugog primljenog gola oporavili igrači Partizana, a već je bilo 3:1 za Nišlije. Mitrović je u centirrao, a Jovanović iz prve zahvatio loptu ui savladao Stevanovića. Tek u 67. minutu je zapretio Partizan prvi put preko Zdjelara, ali njegov šut je bio lak plen za Drobnjaka, a u istom minutu je Radnički mogao do 4:1, ali je dobru priliku propustio Mitrović. U 71. minutu Urošević je doneo nadu Partizanu pošto je sa 20 metara savladao Drobnjaka na povratnu loptu Rikarda, ali to nije donelo Partizanu neke nove prilike. Štaviše Radničk ihje zapretio dva puta preko Pejovića. U 80. minutu je Stevanović odbranio njegov udarac sa 15 metara, da bi dva minuta kasnije Pejović drugi put na meču pogodio prečku. Sudija Trifković produžio je meč za šest minuta i činilo se da će Radnički osvojiti tri boda, ali je edna greška Nišlija na sredini terena otvorila je mogućnost kontre Partizanu. Lutovac je dobio loptu, a ponovo je Mlađovuić skrivio penal, a Rikardo uspeo sa bele tačke da spasi makar bod crno-belima.

RADNIČKI NIŠ – PARTIZAN 3:3 (1:1)

STADION: Čair

SUDIJA: Dejan Trifković

STRELCI: Mlađović 2, Dimić 51, Jovanović 54 - Natho 13 iz penala, Urošević 71, Rikardo 90+6 iz penala.

RADNIČKI NIŠ: Drobnjak, Aksentijević, Savić, Tolordava, Mlađović, Pejović, Marjanović (od 74. Mesarović), Dimić (od 68. Mićibući), Jovanović (od 68. Štulić), Mitrović, Petrov (od 93. Tomić).

PARTIZAN: Stevanović, Filipović (od 46. Šehović), Vujačić, Marković, Urošević, Zdjelar, Andrade (od 84. Holender), Natho (od 57. Belić), Menig (od 68. Terzić), Rikardo, Petković (od 57. Lutovac).

90+6. minut
3:3!!! Stigao je Partizan do izjednačenja golom Rikarda iz penala. Radnički je izgubio loptu, Lutovac dobio pas i oboren u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Bilo je to i poslednje uzbuđenje na meču poštoi je ubrzo posle gola Rikarda sudija Trifković označio kraj utakmice.
90. minut
Vujačić je pokušao posle kornera, ali je daleko od gola bila ta lopta.
82. minut
Sjajan udarac Pejovića koji je iz slobodnog udarca pogodio prečku.
80. minut
Pejović je dobro šutirao sa 15 metara, ali je Stevanović odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.
77. minut
Čarke na terenu posle starta Zdjelara na Mesareviću. Ali je sudija Trifković sve smirio žutim kartonima.
71. minut
3:2!!! Smanjuje Partizan rezultat. Urošević je precizno šutirao sa 20 metara na povratnu loptu Rikarsa i pogodio.
68. minut
Izmene u Radničkom i Partizanu. Terzić je zamenio Meniga, dok su Mićibući i Štulić zamenili Jovanovića i Dimića.
67. minut
Zdjelar je šutirao, ali pravo u Drobnjaka. U istom minutu je Mitrović imao odličnu šansu za Radnički, ali je šutirao pored gola.
56. minut
Dvostruka izmena u Partizanu, Lutovac je zamenio Natha, a debitant Belić Petkovića.
54. minut
3:1!!! Novi gol Radničkog. Potpuno deluje izgubljeno Partizan na početku drugog poluvremenu. Mitrović je asistirao Jovanoviću koji je šutirao iz prve i savladao Stevanovića.
52. minut
Pejović je dobro šutirao sa više od 20 metara, ali je Stevanović uspeo da odbrani njeogv udarac i izbije loptu u korner.
50. minut
2:1!!! Ponovo vodi Radnički. Jovanović je probio po levoj strani i poslao loptu ka sredini, a Dimić je dobro ispratio akciju i precizno šutirao.
49. minut
Probao je Savić posle kornera Radničkog, ali nije bilo opasnosti po gol Partizana.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena u Partizanu, Filipovića je zamenio Zlatan Šehović.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Marjanović je direktno šutirao iz slobodnog udarca, Stevanović odbranio, a odmah je usledio kraj prvog poluvremena iako je Stevanović loptu odbio u korner.
39. minut
Postigao je Urošević pogodak posle kornera Natha, gol je odmaj poništen zbog ofsajda što je potvrdio i VAR.
37. minut
Velika šansa za Radnički, lako je ispala odbrana Partizana, a posle duplog pasa pasa Pejović je pogodio prečku.
32. minut
Vujačić je pokušao glavom posle kornera koji je izveo Andrade, ali je lopta otišla malo preko prečke.
31. minut
Rikardo je probao iskosa sa leve strane, ali je šutirao pravo u Drobnjaka.
25. minut
Rikardo se našao u dobroj prilici, ali mu je Drobnjak dva puta odbranio udarac.
24. minut
Desetak minuta bez većih uzbuđenja i šansi.
13. minut
1:1!!! Natho je doneo izjednačenje iz jedanaesterca za Partizan. Neverovatna glupost strelca za Radnički Mlađovića koji je bez ikakve potrebe faulirao Vujačića, a posle gledanja VAR-a sudija Trifković je pokazao na belu tačku, a Natho sigruno realizovao penal.
5. minut
Prilika za Partizan, Menig je centrirao, Petković zahvatio loptu glavom i poslao loptu preko gola. Istovremeno je Rikardo bio u duelu, crno-beli su tražili penal, ali sudija nije ništa svirao.
2. minut
1:0!!! Brzo je Radnički stigao do prednosti. Posle slobodnog udarca za Radnički, loše je reagovala odbrana Partizana, a Mlađović se najbolje snašao i postigao gol.
1. minut
Počeo je meč na ''Čairu''.

PRVO POLUVREME

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće sa loptom Ivane Ignjantović, bivše devojke Zvezdinog golmana Zorana Popovića