ПАРТИЗАН СЕ ПРОВУКАО: Рикардо са пенала сачувао бод црно-белима у Нишу

15.07.2022. 19:29
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан/Мирослав Тодоровић

Раднички пропустио прилику да освоји цео плен.

Фудбалери Радничког пропустили су прилику да освоје три бода против Партизана пошто је после пенала који је прецизно извео Рикардо меч на ''Чаиру'' завршен резултатом 3:3 (1:1). Црно-бели су успели да извуку бод у мечу у којем су током другог полувремена били у подређеном положају и губили са 3:1 до самог краја.

Краљево добило терен посвећен Василију Мицићу - „Буди свој и ради у тишини“ Васина порука неким новим клинцима

МАРКЕЦ СЕ ДВОУМИ: Нуде му плату од 600.000 евра

ВЕЛИКО ПРИЗНАЊЕ: Саша Лукић капитен Торина

Да ће Партизан имати проблема у Нишу било је јасно већ у другом минуту када је Млађовић искористио смушеност одбране црно-белих и довео Раднички у вођство. Међутим, исти играч је у 13. минуту направио невероватну глупост и оборио Вујачића без потребе у шеснаестерцу па је Natho из једанаестерца донео изједначење црно-белима. Претходно је у 5. минуту Петковић пропустио шансу да и раније донесе изјендачење црно-белима. Рикардо се у 25. минуту нашао сам испред Дробњака који је успео да му одбрани ударац, као и шест минута касније када је Рикардо шутирао право у Дробњака. Имао је иницијативу Партизан, а Вујачић је у 32. минуту лопту послао преко пречке. Пет минута касније Раднички је пропустио најбољу прилику у првом полувремену пошто је Пејовић погодио пречку. Постигао је Партизан гол у 39. минуту преко Урошевића, али је ВАР поништио погодак због офсајда. Последњу прилику пре полувремена имао је Раднички када је Марјановић шутирао из слободног ударца, а Стевановић успео да одбрани.

Шта се догодило почетком другог полувремена играчима Партизана мораће Илија Столица брзо да открије јер би резултатске последице могкле да буду озбиљне по тим. Имао је Раднички иницијативу и већ у 50. минуту стуигао до новог вођства када је Димић испратио кацију Јовановић и савладао Стевановића. Нису се од другог примљеног гола опоравили играчи Партизана, а већ је било 3:1 за Нишлије. Митровић је у centirrao, а Јовановић из прве захватио лопту уи савладао Стевановића. Тек у 67. минуту је запретио Партизан први пут преко Здјелара, али његов шут је био лак плен за Дробњака, а у истом минуту је Раднички могао до 4:1, али је добру прилику пропустио Митровић. У 71. минуту Урошевић је донео наду Партизану пошто је са 20 метара савладао Дробњака на повратну лопту Рикарда, али то није донело Партизану неке нове прилике. Штавише Радничк ихје запретио два пута преко Пејовића. У 80. минуту је Стевановић одбранио његов ударац са 15 метара, да би два минута касније Пејовић други пут на мечу погодио пречку. Судија Трифковић продужио је меч за шест минута и чинило се да ће Раднички освојити три бода, али је една грешка Нишлија на средини терена отворила је могућност контре Партизану. Лутовац је добио лопту, а поново је Млађовуић скривио пенал, а Рикардо успео са беле тачке да спаси макар бод црно-белима.

РАДНИЧКИ НИШ – ПАРТИЗАН 3:3 (1:1)

СТАДИОН: Чаир

СУДИЈА: Дејан Трифковић

СТРЕЛЦИ: Млађовић 2, Димић 51, Јовановић 54 - Natho 13 из пенала, Урошевић 71, Рикардо 90 6 из пенала.

РАДНИЧКИ НИШ: Дробњак, Аксентијевић, Савић, Толордава, Млађовић, Пејовић, Марјановић (од 74. Месаровић), Димић (од 68. Мићибући), Јовановић (од 68. Штулић), Митровић, Петров (од 93. Томић).

ПАРТИЗАН: Стевановић, Филиповић (од 46. Шеховић), Вујачић, Марковић, Урошевић, Здјелар, Андраде (од 84. Холендер), Natho (од 57. Белић), Мениг (од 68. Терзић), Рикардо, Петковић (од 57. Лутовац).

90 6. минут
3:3!!! Стигао је Партизан до изједначења голом Рикарда из пенала. Раднички је изгубио лопту, Лутовац добио пас и оборен у казненом простору, а судија показао на белу тачку. Било је то и последње узбуђење на мечу поштои је убрзо после гола Рикарда судија Трифковић означио крај утакмице.
90. минут
Вујачић је покушао после корнера, али је далеко од гола била та лопта.
82. минут
Сјајан ударац Пејовића који је из слободног ударца погодио пречку.
80. минут
Пејовић је добро шутирао са 15 метара, али је Стевановић одлично интервенисао и избацио лопту у корнер.
77. минут
Чарке на терену после старта Здјелара на Месаревићу. Али је судија Трифковић све смирио жутим картонима.
71. минут
3:2!!! Смањује Партизан резултат. Урошевић је прецизно шутирао са 20 метара на повратну лопту Рикарса и погодио.
68. минут
Измене у Радничком и Партизану. Терзић је заменио Менига, док су Мићибући и Штулић заменили Јовановића и Димића.
67. минут
Здјелар је шутирао, али право у Дробњака. У истом минуту је Митровић имао одличну шансу за Раднички, али је шутирао поред гола.
56. минут
Двострука измена у Партизану, Лутовац је заменио Natha, а дебитант Белић Петковића.
54. минут
3:1!!! Нови гол Радничког. Потпуно делује изгубљено Партизан на почетку другог полувремену. Митровић је асистирао Јовановићу који је шутирао из прве и савладао Стевановића.
52. минут
Пејовић је добро шутирао са више од 20 метара, али је Стевановић успео да одбрани њеогв ударац и избије лопту у корнер.
50. минут
2:1!!! Поново води Раднички. Јовановић је пробио по левој страни и послао лопту ка средини, а Димић је добро испратио акцију и прецизно шутирао.
49. минут
Пробао је Савић после корнера Радничког, али није било опасности по гол Партизана.
46. минут
Почело је друго полувреме. Прва измена у Партизану, Филиповића је заменио Златан Шеховић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 3. минут
Марјановић је директно шутирао из слободног ударца, Стевановић одбранио, а одмах је уследио крај првог полувремена иако је Стевановић лопту одбио у корнер.
39. минут
Постигао је Урошевић погодак после корнера Natha, гол је одмај поништен због офсајда што је потврдио и ВАР.
37. минут
Велика шанса за Раднички, лако је испала одбрана Партизана, а после дуплог паса паса Пејовић је погодио пречку.
32. минут
Вујачић је покушао главом после корнера који је извео Андраде, али је лопта отишла мало преко пречке.
31. минут
Рикардо је пробао искоса са леве стране, али је шутирао право у Дробњака.
25. минут
Рикардо се нашао у доброј прилици, али му је Дробњак два пута одбранио ударац.
24. минут
Десетак минута без већих узбуђења и шанси.
13. минут
1:1!!! Natho је донео изједначење из једанаестерца за Партизан. Невероватна глупост стрелца за Раднички Млађовића који је без икакве потребе фаулирао Вујачића, а после гледања ВАР-а судија Трифковић је показао на белу тачку, а Natho сигруно реализовао пенал.
5. минут
Прилика за Партизан, Мениг је центрирао, Петковић захватио лопту главом и послао лопту преко гола. Истовремено је Рикардо био у дуелу, црно-бели су тражили пенал, али судија није ништа свирао.
2. минут
1:0!!! Брзо је Раднички стигао до предности. После слободног ударца за Раднички, лоше је реаговала одбрана Партизана, а Млађовић се најбоље снашао и постигао гол.
1. минут
Почео је меч на ''Чаиру''.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

БОНУС ВИДЕО: Погледајте умеће са лоптом Иване Игњантовић, бивше девојке Звездиног голмана Зорана Поповића