MORALO JE NA MIŠIĆE: Partizan preokretom uspeo da slavi u Bačkoj Topoli

06.11.2022. 19:09
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli se osamili na drugoj poziciji.

Fudbaleri Partizana savladali su u Bačkoj Topoli ekipu TSC-a sa 3:2 (1:1) posle preokreta u derbiju 18. kola Mozzart bet Superlige. Crno-beli su su gubili na ovom meču, a zatim vodili i isputili prednost da bi Urošević fantastičnim golom iz slobodnog udarca doneo pobedu Partizanu koji se sad osamio na drugom mestu tabele.

PREMIJER LIGA: Aston Vila savladala Junajted, Njukasl razbio Svece, Kristal Palas u završnici do tri boda

BLEKI RASTUŽIO STANKOVIĆA: Milenković se raspucao, novi gol srpskog štopera (VIDEO)

ODZVONILO MU: Anćeloti više ne računa na Azara

Tek što je počeo meč usledio je šok za Partizan pošto je TSC poveo u 2. minutu. Đakovac je dobio loptu u prostor, stuštio se ka golu i prevario Popovića, ali i otišao suviše u levu stranu. Ipka, uspeo je da zadrži loptu i uposli Ratkova koji je precizno šutirao i pogodio za veliko slavlje na TSC areni. Kao da je taj gol presekao Partizan koji do same završnice poluvremena ništa nije doigrao. Crno-beli nisu uspevali da naprave bilo kakvu šansu, a TSC je potpuno kontrolisao sve na terenu. Igrao se 32. minut kada je šrvi put zapretio Partizan, ali je šut Uroešvića bio veoma loš. Pet minuta kasnije Natho je uposlio Dijabatea, a ovaj šutirao pored gola, da bi u 42. minutu Natho posle povratnog pasa Rikarda doneo izjednačenje crno-belima na poluvremenu.

Petrić je izmenan pokušao da unese život u ekipu i to mu je pošlo za rukom, mada je prvo uzbuđenje usledilo tek u 64. minutu kada je Baždar šutirao pored gola. Igrao se 70. minut kada je Partizan poveo sa 2:1. Natho je izveo korner, Dijabate probao neuspešno iz prve da šutira, a lopta je posle pravog karambola stigla do Saničanina koji je precizno šutirao i savladao Ilića. Napadao je TSC i deset minuta kasnije stigao do izjendačenja pošto je posle odličnog ubacivanja Cvetkovića Mirčevski savladao Popovića. Činilo se da bi remi mogao da bude konačan ishod, ali je posle faula nad Rikardom fantastičan gol iz slobodnog udarca postigao Slobodan Urošević za veliko slavlje navijača Partizana. Do kraja je Menig imao dobar pokušaj koji je Ilić zaustavio, a Partizan uspešno prebrodio teško gostovanje u Bačkoj Topoli.

TSC – PARTIZAN 2:3 (1:1)

STADION: TSC arena

SUDIJA: Aleksandar Živković

STRELCI: Ratkov 2, Mirčevski 80 - Natho 42, Saničanin 70, Urošević 86

TSC: V. Ilić, Cvetković, Antonić, Stojković (od 77. Tomanović), Petrović, Stojić, Kuveljić (od 77. Milosavljević), Đakovac, Jovanović (od 70. Mirčevski), L. Ilić, Ratkov (od 70. Vukić).

PARTIZAN: Popović, Ilić (od 46. Baždar), Vujačić, Saničanin, Živković, Fejsa, Natho (od 88. Traore), Urošević, Pantić (od 46. Menig), Dijabate (od 94. Lutovac), Rikardo (od 88. Pavlović).

90+4. minut
Kraj meča, Partizan je uz mnogo napora uspeo da savlada TSC.
89. minut
Menig je lukavo probao da savlada Ilića, ali je golman TSC-a uspeo da odbrani njegov šut.
85. minut
2:3!!! Ponovo vodi Partizan, a strelac je Urošević posle fantastično izvedenog slobodnog udarca.
80. minut
2:2!!! Stiže TSC do izjednačenja, strelac je Mirčevski posle sjajnog pasa Cvetkovića.
76. minut
Rikardo je probao sa 16 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.
70. minut
1:2!!! Saničanin dovodi Partizan u prednost. Posle kornera za Partizan Dijabate je probao iz prve, lopta se dobila od nekoliko igrača domaćina i došla do Saničanina koji je iskoristio priliku i postigao pogodak.
66. minut
Velika prilika za Jovanovića koji je šutirao pored gola, ali je zatim signaliziran ofsajd.
64. minut
Baždar je pokušao sa nekih 18 metara, nije bio loš udarac, ali je lopta otišla pored gola.
58. minut
Za sada bez uzbuđenja u drugom poluvremenu, nema pravih prilika.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme, dvostruka izmena u Partizanu, Baždar je zamenio Ilića, a Menig Pantića.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
42. minut
1:1!!! Stiže Partizan do izjednačenja, strelac je Natho. Izraelac je sa 17 metara savladao Ilića posle povratnog pasa Rikarda.
37. minut
Prva opasnija prilika koju je stvorio Partizan, Natho je vukao loptu i zatim dodao do Dijabatea koji je šutirao pored gola.
32. minut
Prvi pokušaj Partizana, Urošević je veoma loše šutirao.
28. minut
Još uvek Partizan nije uspeo da napravi šansu, TSC ima terensku incijativu i više loptu u posedu.
11. minut
Posle gola TSC-a nema mnogo uzbuđenja na utakmici.
2. minut
1:0!!! Odmah šok za Partizan, TSC vodi. Ratkov je strelac. Đakovac je dobio odličnu loptu, prevario Popovića, ali je otišao suviše u stranu, da bi loptu dobio Ratkov i sa oko 11 metara precizno šutirao.